АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

01.08.2013 р.

Справа N 345/724/13-ц

 

Провадження N 22ц/779/1924/2013

Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Івано-Франківської області в складі: головуючого - Бойчука І. В., суддів: Мелінишин Г. П., Фединяка В. Д., секретаря - Турів О. М., з участю ОСОБА_2 та його представника, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_2 до ВАТ "Оріана" про стягнення коштів, витрачених на придбання палива для службового автомобіля за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Калуського міськрайонного суду від 09 квітня 2013 року, встановила:

Рішенням Калуського міськрайонного суду від 09 квітня 2013 року частково задоволено позов ОСОБА_2 до ВАТ "Оріана" про стягнення коштів, витрачених на придбання палива для службового автомобіля.

Стягнуто з ВАТ "Оріана" на користь ОСОБА_2 4800 грн. витрат понесених ним на придбання палива для службового автомобіля. В решті позовних вимог відмовлено.

Стягнуто з ВАТ "Оріана" на користь ОСОБА_2 176 грн. 64 коп. судового збору та 962 грн. 50 коп. витрат на правову допомогу.

На дане рішення ОСОБА_2. подав апеляційну скаргу, в якій посилається не відповідають висновків суду фактичним обставинам справи. Зазначає, що з 2008 року він працював у відповідача начальником відділу з безпеки, режиму та збереження майна. Для здійснення належного виконання трудових обов'язків він користувався легковим автомобілем НОМЕР_1. У зв'язку з тимчасовою відсутністю коштів на рахунках ВАТ "Оріана" він заправляв службовий автомобіль за власні кошти та подавав секретарю службові записки з долученими фіскальних чеків за придбання палива. Відповідно до поданих службових записок бухгалтерією здійснювалось повернення коштів. Однак з 01.08.2012 року кошти за придбання палива почали не повертати. Його службові записки секретарем-тебельником на підпис в. о. директора ОСОБА_3 не подавались, що підтвердили у судовому засіданні свідки. Однак даним обставинам суд не дав належної оцінки та безпідставно відмовив у стягненні на його користь додатково 1445 грн. 66 коп.

З цих підстав просив рішення суду скасувати, ухвалити нове рішення по суті позовних вимог.

В засіданні апеляційного суду апелянт та його представник підтримали доводи скарги з наведених у ній мотивів.

Вислухавши доповідача, пояснення апелянта та його представника, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.

Судом встановлено, що позивач перебуває з відповідачем у трудових відносинах і є матеріально відповідальною особою, яка відповідає за збереження основних засобів, серед яких і автомобіль НОМЕР_2.

Наказом по підприємству ВАТ "Оріана" N 47 від 31 грудня 2010 р. затверджено лінійну норму витрат палива в літрах на 100 км пробігу автотранспортного засобу в спорядженому стані для службового автомобіля ВАЗ-2107 - 8,4 л. Також доручено ведення журналу обліку руху подорожніх листів легкового автомобіля секретарю-табельнику. (а. с. 86)

Наказом по підприємству ВАТ "Оріана" N 12 від 01.03.2012 р. затверджено іншу базову лінійну норму витрат палива в літрах на 100 км пробігу автотранспортного засобу в спорядженому стані для службового автомобіля ВАЗ-2107 - 8,8 л.

Суд також встановив, що на ВАТ "Оріана" не існує наказу про закріплення за ОСОБА_2 службового автомобіля НОМЕР_3.

Згідно подорожніх листів службового легкового автомобіля, ОСОБА_2 використовував автомобіль ВАЗ-2107 N НОМЕР_4 03, 06, 07, 09, 10, 16, 17, 20, 22, 23, 27 серпня та 03 вересня 2012 року (а. с. 58-67). Позивач виписував дані подорожні листи без попереднього погодження з керівником. Подорожні листи реєструвались в журналі обліку руху подорожніх листів (а. с. 6-8). В подальшому позивач подавав їх разом із фіскальними чеками та службовими записками на ім'я керуючим санацією ВАТ "Оріана" ОСОБА_4 (а. с. 9-20, 5-57) секретарю-табельнику.

Відповідачем прийнято до оплати фіскальні чеки ОСОБА_2 на суму 4800 грн., про що ствердив у суді представник ВАТ "Оріана". Починаючи з серпня 2012 року, керуючий санацією ВАТ Оріана" ОСОБА_4 в межах своєї компетенції, відмовлявся погодити доцільність здійснених позивачем витрат на придбання пального для службового автомобіля, про що було відомо позивачу. Авансових звітів позивач з 01 серпня 2012 року відповідальним особам ВАТ "Оріана" не подавав.

Згідно ст. 170 Податкового кодексу України звіт про використання коштів, виданих на відрядження або підзвіт за формою, встановленою центральним органом державної податкової служби, подається до закінчення п'ятого банківського дня, що настає за днем у якому платник податку завершує таке відрядження чи завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що видала кошти під звіт.

Форма Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, затверджена наказом ДПА України від 23.12.2010 року N 996. Цим же наказом затверджено Порядок складання звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, згідно п. 5 якого авансовий звіт складається підзвітною особою.

За таких обставин, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про часткове задоволення позовних вимог та стягнення на користь позивача коштів, витрачених ним на придбання палива для службового автомобіля в сумі 4800 грн., що відповідачем не оспорюється.

Колегія суддів вважає, що судом першої інстанції постановлено рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права, тому підстав для його скасування з мотивів, наведених у скарзі, не встановлено.

Керуючись ст. ст. 307, 308, 313 - 315, 317 ЦПК України, колегія суддів ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити. Рішення Калуського міськрайонного суду від 09 квітня 2013 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.

 

Головуючий

І. В. Бойчук

Судді:

Г. П. Мелінишин

 

В. Д. Фединяк
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали