ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

03.11.2010 р.

N К-51010/09


Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: головуючого, судді-доповідача Бим М. Є., суддів: Васильченко Н. В., Гончар Л. Я., Гордійчук М. П., Чалого С. Я., при секретарі: Гутніченко А. М., за участю представників: Прокуратури України Чубенка В. В., Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Степанова Є. О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за касаційною скаргою Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 4 серпня 2008 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 22 вересня 2009 року у справі N 2-а-141/08 за позовом Прокурора Заліщицького району в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Заліщицького відкритого акціонерного товариства "Агропромтехніка" про стягнення штрафних санкцій, встановила:

У червні 2008 року прокурор Заліщицького району Тернопільської області звернувся до суду в інтересах Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з позовом до Заліщицького відкритого акціонерного товариства "Агропромтехніка" про стягнення 2720 грн. штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.

Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 4 серпня 2008 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 22 вересня 2009 року, в задоволенні позову відмовлено.

В касаційній скарзі Тернопільське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку просить скасувати зазначені вище судові рішення як такі, що ухвалено з порушенням норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нове рішення про задоволення позову в повному обсязі.

Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Як встановлено судом, ухвалою господарського суду Тернопільської області від 16 грудня 2004 року порушено провадження про банкрутство Заліщицького відкритого акціонерного товариства "Агропромтехніка" та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Разом з тим, постановою Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.10.2005 р. порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів відносно Заліщицького ВАТ "Агропромтехніка" та було проведено перевірку відповідача з питань правопорушень на ринку цінних паперів, про що було складено акт від 08.11.2005 р. N 72-ТЕ, в якому зазначено, що відповідачем, як юридичною особою та емітентом, порушено вимоги ст. 24 Закону України "Про цінні папери та фондову біржу" та п. 1.3 Положення про надання регулярної інформації відкритими акціонерними товариствами та підприємствами-емітентами облігацій, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17.01.2000 р. N 3 (із змінами та доповненнями).

За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів постановою від 17.11.2005 р. N 72-ТЕ на відповідача накладено штраф в сумі 2720 грн.

Згідно п. 4 ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства та не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів.

Оскільки штрафні санкції застосовано до Заліщицького ВАТ "Агропромтехніка" протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, тому суди дійшли правильного висновку про необґрунтованість позовних вимог.

Доводи касаційної скарги зазначених висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку, що судами при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Згідно ч. 1 ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Керуючись ст. ст. 221, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - залишити без задоволення, а постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 4 серпня 2008 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 22 вересня 2009 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строки та в порядку, встановленими статтями 237, 238, 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Судді:

 

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали