ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

17.03.2011 р.

N К-3101/08

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів - Черпіцької Л. Т., Васильченко Н. В., Калашнікової О. В., Леонтович К. Г., Чалого С. Я., провівши в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами касаційний розгляд адміністративної справи за касаційною скаргою Судацького міського центру зайнятості на постанову Севастопольського апеляційного господарського суду Автономної Республіки Крим від 30.11.2007 у справі N 2-24/9835-2007А за позовом Судацького міського центру зайнятості до Державного підприємства "Морське" про стягнення суми несплачених страхових внесків, штрафу та пені у розмірі 583798 грн. 56 коп. загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття, встановила:

У липні 2007 року Судацький міський центр зайнятості звернувся з позовом до ДП "Морське"про стягнення суми несплачених страхових внесків, штрафу та пені у розмірі 583798 грн. 56 коп. загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Судацьким міським центром зайнятості було проведено перевірку правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування Державним підприємством "Морське" страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України. За результатами перевірки складено акт перевірки N 16/1-16/5 від 15.03.2007 року, в якому встановлено наявність заборгованості ДП "Морське" станом на 15.03.2007 року по сплаті страхових внесків, штрафу та пені у розмірі 583798,56 грн.

Постановою господарського суду Автономної Республіки Крим від 27.09.2007 позов задоволено. Стягнуто з Державного підприємства "Морське" 435368,65 грн. заборгованості.

Постановою Севастопольського апеляційного господарського суду Автономної Республіки Крим від 30.11.2007 апеляційну скаргу ДП "Морське"задоволено. Постанову господарського суду Автономної Республіки Крим від 27.09.2007 скасовано. У задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з постановленим по справі рішенням суду апеляційної інстанції Судацький міський центр зайнятості звернулось з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України.

У касаційній скарзі, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права скаржник ставить питання про скасування постанови Севастопольського апеляційного господарського суду Автономної Республіки Крим від 30.11.2007 та просить прийняти нове рішення про задоволення позовних вимог позивача.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом касаційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судами першої і апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що відповідач є юридичною особою та перебуває на обліку у якості платника фіксованого сільськогосподарського податку.

Судацьким міським центром зайнятості було проведено перевірку правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування Державним підприємством "Морське" страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, за результатами якої складено акти NN 16/1-16/5 від 15.03.2007 року, в яких встановлено наявність заборгованості ДП "Морське" за 2001 - 2004 роки по сплаті страхових внесків, штрафу та пені у розмірі 583798,56 грн. Згідно розрахунку вимог по несплаті страхових внесків, сума недоїмки, визначена позивачем, складає 583798,56 грн. Періодом, за який розраховано суму недоїмки, є 2001 - 2004 роки.

Згідно абз. 8 ч. 2 ст. 1 Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок", в редакції яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин, фіксований сільськогосподарський податок сплачується, зокрема, в рахунок збору на обов'язкове соціальне страхування. Даний абзац зазначеної статті було виключено Законом України від 23.12.2004 N 2287-IV "Про внесення змін до деяких законів України щодо оподаткування сільськогосподарських підприємств", який набув чинності з 01.01.2005 р.

За таких обставин судом апеляційної інстанції зроблено правильний висновок про те, що за перевіряємий період фіксований сільськогосподарський податок сплачувався в рахунок страхових внесків за всіма видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, включаючи страхування на випадок безробіття, тому позовні вимоги є безпідставними та такими, що задоволенню не підлягають.

Відповідно до ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Колегія суддів вважає, що доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло привезти до неправильного вирішення справи.

З урахуванням викладеного судом апеляційної інстанції винесено законне і обґрунтоване рішення, постановлене з дотриманням норм матеріального і процесуального права та підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст. ст. 220, 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України ухвалила:

Касаційну скаргу Судацького міського центру зайнятості залишити без задоволення, а постанову Севастопольського апеляційного господарського суду Автономної Республіки Крим від 30.11.2007 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення копії особам, які беруть участь у справі та може бути переглянута в порядку ст. ст. 235 - 238 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Судді:

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали