ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

07.04.2011 р.

N К-25478/10

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів - Сіроша М. В., Бим М. Є., Гончар Л. Я., Конюшка К. В., Цуркана М. І., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за касаційною скаргою Державного підприємства "Оргхім" на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 3 червня 2009 року та на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10 червня 2010 року у справі за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України у Придніпровському районі м. Черкаси до Державного підприємства "Оргхім" про стягнення заборгованості, встановила:

У березні 2008 року УПФУ у Придніпровському районі звернулось до суду із адміністративним позовом до Черкаського державного галузевого виробничого управління "Оргхім" про стягнення заборгованості на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених за списком N 1 у розмірі 21833,05 грн., за період з 26.01.2009 року по 26.03.2009 року.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 3 червня 2009 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10 червня 2010 року, позовні вимоги задоволено.

Не погоджуючись з рішенням судів першої та апеляційної інстанцій, ДП "Оргхім" подало касаційну скаргу, в якій просило скасувати постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 3 червня 2009 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10 червня 2010 року, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нове судове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права, правової оцінки обставин у справі, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Як встановлено судами попередніх інстанцій, ДП "Оргхім" зареєстроване в УПФУ у Придніпровському районі м. Черкаси як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

З матеріалів справи вбачається, що дев'яти працівникам призначена та виплачена пенсія за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

У ДП "Оргхім" за період з 26.01.2009 року по 26.03.2009 року утворилася заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком N 1 у розмірі 21833,05 грн.

Управління Пенсійного фонду України у м. Біла Церква Київської області є суб'єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року N 121/2001, зі змінами та доповненнями.

Відповідно до частини 2 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. N 1058-IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України від 05.11.91 р. N 1788-ХП "Про пенсійне забезпечення".

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до ст. 27 та з урахуванням норм ст. 28 цього Закону.

При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Таким чином, необхідність відшкодування відповідачем Управлінню Пенсійного фонду фактичних витрат на виплату і доставку пенсій передбачена чинним законодавством, оскільки пенсія працівникам відповідача призначена до 01.04.2004 року на пільгових умовах за списком N 1.

У зв'язку з тим, що ДП "Оргхім", у порушення вимог п. "а" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" N 1788-XII від 05.11.91 року, не сплатило у встановлені строки фактичні витрати на виплату доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, колегія суддів визнає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Доводи касаційної скарги зазначених висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку, що судами першої та апеляційної інстанцій при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Відповідно до ч. 1 ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

Керуючись ст. ст. 220, 222, 223, 224, 225, 229, 230, 232 КАС України, ухвалила:

Касаційну скаргу Державного підприємства "Оргхім" залишити без задоволення.

Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 3 червня 2009 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10 червня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає, крім як з підстав, визначених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Судді:

 

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали