ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

19.08.2010 р.

Справа N 7/108-10


Господарський суд Херсонської області у складі: судді - Задорожної Н. О., при секретарі - Степановій О. В., розглянувши справу за позовом Державного підприємства "Херсонський морський торговельний порт", м. Херсон, до Компанії "Дніпро Карго Лімітед", м. Херсон, про стягнення 1011845 грн. 50 коп. (за участю: представників сторін: від позивача - Анікєєва І. В., юрист, дов. від 06.07.2010 р. N 30-17/97, від відповідача - Захаров Д. С., представник, дов. від 02.07.2010 р.), встановив:

Позивач (ДП "Херсонський морський торговельний порт", м. Херсон, код за ЄДРПОУ 01125695) звернувся з позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача (компанія "Дніпро Карго Лімітед", м. Херсон, код за ЄДРПОУ 25524170) 1011845 грн. 50 коп. заборгованості по недоотриманій частині прибутку від спільної діяльності за період з 01.07.2006 р. по 30.06.2008 р., яка здійснювалася сторонами на підставі укладеного між ними договору від 12.05.98 р. N 133к про спільну господарсько-підприємницьку інвестиційну діяльність з участю іноземного інвестора.

Відповідач звернувся з письмовим клопотанням, в якому просить суд припинити провадження у справі з огляду на те, що даний спір не підлягає вирішенню у господарських судах.

Мотивуючи клопотання, його заявник звертає увагу суда на те, що між позивачем і відповідачем 12.05.98 р. укладений договір про спільну господарсько-підприємницьку, інвестиційну діяльність з участю іноземного інвестора за N 133к.

Предмет спору по даній справі стосується прав та обов'язків, що виникли на підставі цього договору.

Пунктом 11.2 договору N 133к передбачено, що будь-який спір між сторонами, що виникає з договору, або у зв'язку з ним, має бути переданий для розгляду та остаточного вирішення в Арбітражний інститут Торгової палати м. Стокгольм, Швеція.

Наведене арбітражне застереження є чинним.

Суд задовольняє заявлене клопотання та припиняє провадження у справі, врахувавши наступне.

Відповідно до частини 1 статті 7 Закону України "Про міжнародний комерційний арбітраж" арбітражна угода - це угода сторін про передачу до арбітражу всіх або певних спорів, які виникли або можуть виникнути між ними в зв'язку з будь-якими конкретними правовідносинами, незалежно від того, чи мають вони договірний характер, чи ні. Арбітражна угода може бути укладена у вигляді арбітражного застереження в контракті або у вигляді окремої угоди.

Статтею 12 ГПК України передбачено, що підвідомчий господарським судам спір може бути передано на вирішення третейського суду (арбітражу), крім спорів про визнання недійсними актів, а також спорів, що виникають при укладанні, зміні, розірванні та виконанні господарських договорів, пов'язаних із задоволенням державних потреб.

Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України "Про міжнародний комерційний арбітраж" суд, до якого подано позов з питання, що є предметом арбітражної угоди, повинен, якщо будь-яка із сторін попросить про це не пізніше подання своєї першої заяви щодо суті спору, припинити провадження у справі і направити сторони до арбітражу, якщо не визнає, що ця арбітражна угода є недійсною, втратила чинність або не може бути виконана.

Відповідно до пункту 1 ст. 80 ГПК України провадження у справі підлягає припиненню, якщо є письмова угода сторін про передачу спору на вирішення третейського суду.

Оскільки таку угоду було укладено до порушення справи, у встановленому законом порядку не визнано її недійсність, вона не втратила чинність, суд припиняє провадження по справі по п. 1 ст. 80 ГПК України.

Керуючись ст. ст. 44, 49, п. 1 ст. 80, ст. 86 ГПК України, суд ухвалив:

1. Провадження у справі припинити.

2. Видати позивачу довідки на повернення з Державного бюджету України 10118 грн. 46 коп. витрат по оплаті державного мита та 236 грн. судових витрат, пов'язаних з оплатою послуг на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

3. Копію ухвали надіслати сторонам.

 

Суддя:

Н. О. Задорожна

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали