ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

06.03.2003 р.

Справа N 6-5923кс02


У листопаді 2001 р. Г. звернувся з позовом до районного споживчого товариства (далі - РСТ) про стягнення заборгованості із заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку, посилаючись на те, що з 19 грудня 1999 р. працював у райкоопзаготпромі РСТ і 23 березня 2001 р. звільнився з роботи за власним бажанням, проте в день звільнення відповідач у порушення норм трудового законодавства не виплатив йому всі належні при звільненні суми.

Рішенням районного суду від 10 грудня 2001 р. позов задоволено.

У касаційній скарзі РСТ, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального та процесуального права, просило змінити зазначене судове рішення і стягнути відповідні суми з належного відповідача.

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України дійшла висновку про те, що касаційна скарга підлягає задоволенню частково з таких підстав.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 336 ЦПК 1963 р. судове рішення підлягало скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо справу було розглянуто у відсутності будь-кого з осіб, які брали участь у справі, але не були повідомлені про час і місце судового засідання.

У матеріалах справи не було даних про повідомлення відповідача про час і місце судового засідання, справа була розглянута у відсутність його представника.

Відповідно до ст. 21 КЗпП належним відповідачем у справі за позовом про оплату праці є та юридична особа, з якою позивачем укладено трудовий договір.

Як убачається з матеріалів справи, позивач перебував у трудових відносинах з райкоопзаготпромом РСТ, суд же стягнув заборгованість із заробітної плати останнього з РСТ.

За таких обставин постановлене у справі рішення суду не може бути визнане законним і обгрунтованим.

Керуючись ст. 334 ЦПК, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України касаційну скаргу РСТ задовольнила, рішення районного суду від 10 грудня 2001 р. скасувала, справу направила на новий розгляд до суду першої інстанції.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали