ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

07.06.2002 р.

Справа N 6-3614кс02


У грудні 2000 р. Н. звернувся до суду з позовом до науково-виробничого приватного підприємства про стягнення заробітної плати, компенсації та вихідної допомоги. Позивач зазначав, що відповідач не виплатив йому своєчасно заробітну плату за серпень, вересень 2000 р., хоча підприємство повинно було проводити виплату заробітної плати працівнику не рідше ніж двічі на місяць. Посилаючись на те, що звільнився з підприємства у зв'язку з тим, що відповідач не виплачував заробітну плату, він вважав, що вправі вимагати виплати вихідної допомоги в розмірі тримісячного заробітку, що становить 763 грн. 99 коп. Крім того, Н. вимагав стягнення 745 грн. 33 коп. невиплаченої зарплати та 11 грн. 23 коп. компенсації за несвоєчасну виплату заробітної плати.

Рішенням міського суду від 29 травня 2001 р. позов задоволено частково - стягнуто з відповідача 588 грн. 52 коп. заробітної плати, а в решті позивних вимог відмовлено.

У касаційній скарзі Н. просив зазначене рішення скасувати та стягнути на його користь вихідну допомогу.

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає.

Відповідно до ст. 340 ЦПК суд касаційної інстанції вправі скасувати або змінити судове рішення, якщо обставини справи встановлені повно і правильно, але порушено чи неправильно застосовано закон, який не поширюється на дані правовідносини, або не застосовано закон, який підлягав застосуванню.

Судом установлено, що позивач звільнився з роботи за власним бажанням. Як убачалося з його заяви та наказу про звільнення, в них не обумовлювалося, що звільнення відбувається у зв'язку з порушенням підприємством законодавства про оплату праці. За таких обставин суд обґрунтовано дійшов висновку про відсутність підстав для виплати позивачу вихідної допомоги, передбаченої ст. 44 КЗпП.

Керуючись ст. 334 ЦПК, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України касаційну скаргу Н. відхилила, а рішення міського суду від 29 травня 2001 р. залишила без змін.




 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали