КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 29 вересня 2011 року N 10/43

Про технічне переоснащення та розбудову мереж середньохвильового мовлення Національної радіокомпанії України

Рішення введено в дію наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 10 жовтня 2011 року N 288 (Наказ N 288)

Заслухавши інформацію генерального директора Національної радіокомпанії України Аврахова Т. Г., колегія зазначає, що на сьогодні охоплення населення і території України програмами українського радіо є незадовільним.

Наявні частотні присвоєння в FM діапазоні у 88-ми населених пунктах країни дозволяють охопити не більше 15 відсотків населення України.

Мережа проводового мовлення на даний час складає 2,5 млн. радіоточок, що відповідає охопленню 16 відсотків населення України, і щорічно скорочується.

НРКУ має ліцензію на мовлення з використанням 31 передавача середньохвильового діапазону. З них лише три передавачі розповсюджують програму УР-1, охоплюючи 10 % території. Програма Українського радіо УР-3 поширюється одним середньохвильовим передавачем з охопленням 1 % території України.

Коштів на розповсюдження програм Українського радіо, що передбачаються щороку в державному бюджеті на відповідний рік, недостатньо для розрахунків за розповсюдження радіопрограм середньохвильовими передавачами. Відтак, частка радіомовлення на середніх хвилях в радіоінформаційному просторі держави невпинно скорочується.

Колегія зазначає, що впродовж останніх 30 років Концерн РРТ не здійснив заміни жодного середньохвильового передавача. Передавальні засоби Концерну РРТ середньохвильового діапазону є морально застарілими, фізично спрацьованими і мають надмірно високі показники енергоспоживання. Їх утримання в працездатному стані досягається Концерном РРТ за рахунок щорічного значного підвищення тарифів за свої послуги.

Через скорочення проводової та ефірних радіомереж усіх діапазонів НРКУ витісняється з національного інформаційного простору. Держава позбавляється оперативних можливостей донесення об'єктивної, неупередженої, різноманітної інформації до громадян. Це створює сприятливе середовище для негативних зовнішніх інформаційних впливів, що завдає помітної шкоди національній безпеці України.

З урахуванням цього НРКУ змушена на 20 році незалежності України розглядати можливість пріоритетного використання і модернізації існуючих мереж радіомовлення у середньохвильовому діапазоні, який не вважається перспективним у більшості розвинених країн світу.

Колегія констатує, що на сьогодні єдиним шляхом вирішення проблеми є модернізація мереж мовлення в середньохвильовому діапазоні з подальшим переходом до синхронних мереж радіомовлення. Для зменшення видатків на трансляцію у середньохвильовому діапазоні НРКУ доцільно мати у своїй власності сучасні твердотільні передавачі з цифровими модуляторами, які повинні бути розташовані на передавальних центрах Концерну РРТ.

Колегія зазначає, що заміна існуючих застарілих середньохвильових передавальних засобів високоефективними аналогово-цифровими передавачами оптимізує витрати на поширення сигналів радіопрограм УР-1 та УР-3, а також закладе підвалини для впровадження цифрового мовлення стандарту DRM з мінімальними додатковими витратами.

З метою здійснення технічного переоснащення та розбудови мереж середньохвильового діапазону Національної радіокомпанії України колегія ухвалила:

1. Інформацію про технічне переоснащення та розбудову мереж середньохвильового мовлення Національної радіокомпанії України взяти до відома.

2. Департаменту телебачення і радіомовлення (Абрамов С. О.) спільно з управлінням інформаційної політики (Червак Б. О.) підготувати проекти листів до Президента України В. Ф. Януковича та Голови Верховної Ради України В. М. Литвина щодо погіршення ситуації із розповсюдженням радіопрограм НРКУ та загрози інформаційній безпеці держави.

3. НРКУ (Аврахов Т. Г.):

до 31 жовтня 2011 року розробити проект концепції та робочий проект модернізації мереж поширення програм УР-1 та УР-3 Національної радіокомпанії України мережами синхронного радіомовлення в діапазоні середніх хвиль з подальшим переводом мовлення в цифровий стандарт;

до 31 жовтня 2011 року внести на розгляд Держкомтелерадіо України оновлене техніко-економічне обґрунтування технічного переоснащення передавальних засобів розповсюдження програм НРКУ в середньохвильовому діапазоні та план поступової заміни застарілих СХ-передавачів на сучасні.

4. Заступнику Голови Держкомтелерадіо України Кравченку Д. В., фінансово-економічному департаменту (Бартош Н. В.) та департаменту телебачення і радіомовлення (Абрамов С. О.) до 14 листопада 2011 року опрацювати надані згідно з п. 2 цього рішення НРКУ документи та забезпечити супровід поданих до Верховної Ради України пропозицій щодо врахування додаткових коштів в обсязі 70 млн. грн. на придбання сучасних високоефективних передавачів у бюджетній програмі КПКВ 1701080 "Виробництво та трансляція телерадіопрограм для державних потреб, збирання обробка та розповсюдження офіційної інформаційної, створення та функціонування україномовної версії міжнародного каналу "Euronews" Державного бюджету України на 2012 рік.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника Голови Держкомтелерадіо України Кравченка Д. В.

 

Голова колегії

О. В. Курдінович

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали