НАРОДНІЙ КОМІСАРІЯТ ЮСТИЦІЇ УСРР

ПОСТАНОВА

від 5 липня 1926 р.

Харків

Про тлумачення арт. 142 Положення про Судоустрій УСРР (З. У. УСРР 1925 р., N 92 - 93, арт. 521), а саме, чи можна вважати нотаріяльні контори за юридичні особи, і який порядок відповідальності за позовами до нотконтор

Згідно з арт. 13 Цивільного Кодексу за юридичні особи визнається об'єднання осіб, установ або організацій, що можуть, як такі, набувати й вивласнювати права на майно, вступати в зобов'язання, позивати й відповідати на суді. Таким чином лише ті об'єднання осіб, установи або організації можна вважати за юридичні особи, що їм за чинним законодавством або на підставі затверджених у встановленому порядкові статутів надано права: набувати й вивласнювати майно, вступати в зобов'язання, позивати й відповідати на суді.

Але нотаріяльні контори не є самостійні установи, а їх уряджено при округових судах, під наглядом і керуванням цих судів (Положення про Судоустрій арт. 9 (Положення)), штати їх встановлює окрсуд і затверджує Народній Комісаріят Юстиції, за згодою НКФ (арт. 145 ПС (Положення)) і утримується їх за рахунок коштів, оплат за переведення нотаріяльних чинностей, у межах кошторисів, затверджуваних від окрсуду за згодою з окрфінвідділом (арт. 146 ПС (Положення)), і в тому нотконтори є органи окрсудів, яким вони і підлягають.

Отже в разі, коли подають позов на нотаріяльну контору, наприклад, за користування помешканням для контори то-що, позов належить подавати до відповідного округового суду в  особі нотаря даної контори з тим, що до представництва на суді слід керуватися арт. арт. 14 і 15 Цивільного Процесуального Кодексу.

Згідно з наведеним вище і на підставі арт. 9 п. "д" Положення про Народній Комісаріят Юстиції (Положення) (З. У. УСРР 1924 р., N 50, арт. 305), Народній Комісаріят Юстиції пояснює:

Державні нотаріяльні контори не є самостійні юридичні особи, а є органи округових судів, яким вони відповідно підлягають. В разі потреби подати цивільний позов на нотконтору, наприклад за наймання помешкання то що, такі правіжі належить подавати до відповідного окрсуду в особі нотаря даної контори.

 

За Народнього Комісара Юстиції
та Генерального Прокурора Республіки

МИХАЙЛИК

Член Колегії НКЮ,
Зав. Відділу Законодавчих Проектів
та Кодифікації Законів

МАЗУРЕНКО

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали