ЛУЦЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ

від 26.01.2011 р. N 5/4

Про туристичний збір

Керуючись статтею 143 Конституції України, Податковим кодексом України, пунктом 24 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міська рада вирішила:

1. Затвердити Положення про туристичний збір згідно з додатком.

2. Інформаційно-аналітичному центру "Луцьк" дане рішення довести до відома населення через засоби масової інформації.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань соціально-економічного розвитку бюджету та фінансів /Чернецький О. С./, заступника міського голови Байцима В. Ф., організацію виконання рішення доручити Луцькій об'єднаній державній податковій інспекції /Гринь М. В./.

4. Дане рішення набирає чинності відповідно до розділу XIX Податкового кодексу України.

 

Міський голова

М. Романюк

 

Додаток
до рішення Луцької міської ради
26.01.2011 N 5/4

ПОЛОЖЕННЯ
про туристичний збір

1. Загальні положення

1.1. Положення про туристичний збір (далі - Положення) визначає механізм справляння, розміри, порядок обчислення та сплати до бюджету міста туристичного збору (далі - збір).

1.2. Положення розроблено відповідно до п. 24 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 268 Податкового кодексу України.

2. Платники збору

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію м. Луцька та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

- постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму у м. Луцьку;

- особи, які прибули у відрядження;

- інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

- ветерани війни;

- учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

- особи, які прибули за путівками та курсівками в санаторії та пансіонати.

3. База справляння збору

3.1. Базою справляння збору є вартість усього періоду проживання (ночівлі) за вирахуванням податку на додану вартість.

3.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду.

4. Ставка збору

4.1. Ставка збору встановлюється у розмірі 1 відсотка вартості усього періоду проживання (ночівлі) за вирахуванням податку на додану вартість.

5. Порядок сплати та справляння збору

5.1. Справляння туристичного збору здійснюється податковими агентами, а саме:

5.1.1 адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

5.1.2 квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму.

5.2. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

5.3. Базовим податковим (звітним) періодом сплати збору є календарний квартал.

5.4. Збір сплачується до бюджету міста авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно). Суми нарахованих щомісячних авансових внесків відображаються у квартальній податковій декларації. Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду - не пізніше 50 днів, наступних за останнім днем податкового (звітного) кварталу.

5.5. Податкові декларації подаються (у тому числі у разі сплати квартальних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

6. Відповідальність податкових агентів

6.1. Податкові агенти несуть відповідальність за правильність визначення суми збору, що підлягає сплаті до бюджету, повноту і своєчасність перерахування збору до бюджету та своєчасність подання податкових декларацій в порядку, визначеному Податковим кодексом України.

7. Контроль за справлянням збору

7.1. Контроль за своєчасністю подання податкових декларацій, правильністю обчислення суми збору, повнотою і своєчасністю його сплати до бюджету міста здійснюється Луцькою об'єднаною податковою інспекцією.

 

Секретар міської ради

Г. Пустовіт

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали