КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОЇ АРХІВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 17 січня 2012 року

Про участь делегації українських архівістів у XVII Міжнародному конгресі архівів "Виклики та зміни", що відбудеться 20 - 24 серпня 2012 року у м. Брісбен, Австралія

Рішення оголошено до відома і виконання наказом Державної архівної служби України від 24 січня 2012 року N 9 (Наказ N 9)

Заслухавши і обговоривши інформацію заступника директора департаменту - начальника відділу міжнародного співробітництва департаменту організації архівної роботи Державної архівної служби України Ю. А. Прилепішевої щодо участі делегації українських архівістів у XVII Міжнародному конгресі архівів "Виклики та зміни", що проходитиме 20 - 24 серпня 2012 року у Брісбені, Австралія, колегія Укрдержархіву відзначає важливість участі делегації України у цьому міжнародному форумі. Знайомство з останніми світовими досягненнями у сфері архівної справи, обмін досвідом роботи з питань розбудови законодавчої, організаційної, технологічної, матеріальної, методичної бази діяльності архівів різних країн світу, сприятиме налагодженню професійних контактів та подальшому розвитку міжнародного співробітництва з архівними службами іноземних держав.

Головною метою чергового Міжнародного конгресу архівів є зосередження уваги учасників конгресу на обговоренні найактуальніших питань управління, забезпечення збереження та доступу до архівних документів у будь-якому форматі (паперовому, електронному, аудіовізуальному, на плівці). Стрімкі зміни, що відбуваються в навколишньому середовищі, в розвитку суспільства та інформаційно-комунікаційних технологій ставлять перед архівістами світу завдання забезпечити довготривале зберігання свідчень та інформації. Основні тематичні напрями, за якими побудовано програму чергового міжнародного архівного форуму, це: життєздатність архівів за будь-яких умов (у значенні безпеки), забезпечення довіри до них широких верств населення та ідентичності архівних документів на будь-яких носіях, захист документально-інформаційного надбання національних меншин, їх права на власну історію, піднесення значення та впливу професії архівіста як менеджера з інформаційного управління на більш високий рівень.

Програмою конгресу передбачено проведення засідань регіональних відділень, секцій, комісій та робочих груп Міжнародної ради архівів (МРА), різні презентаційні заходи.

Керівництвом Євро-Азійського регіонального відділення МРА (ЄВРАЗІКА), подано для розгляду оргкомітету Міжнародного конгресу заявку на проведення у рамках конгресу круглого столу або міжнародної науково-практичної конференції, а також клопотання щодо включення російської мови до числа мов, якими здійснюватиметься переклад окремих заходів конгресу.

Активна участь делегації українських архівістів у роботі XVII Міжнародного конгресу архівів "Виклики та зміни" забезпечить представництво національної архівної служби у керівних органах, регіональних відділеннях, секціях та робочих групах Міжнародної ради архівів, а також відстоювання національних інтересів нашої держави на міжнародній арені у гуманітарній та культурній сферах.

Виходячи із завдань подальшого поглиблення міжнародного архівного співробітництва, колегія вирішила:

1. З метою популяризації серед учасників XVII Міжнародного конгресу архівів інформації про державну архівну службу України упродовж січня - травня 2011 року підготувати до друку

нову редакцію англомовного довідника "Archives of Ukraine: Guide-book" (2008) (УНДІАСД, О. Я. Гаранін);

нову редакцію англомовного довідника "Archival Legislation of Ukraine. 2008 - 2011" (Укрдержархів, Т. П. Прись, О. І. Швець, Ю. А. Прилепішева, С. В. Романович; УНДІАСД, О. Я. Гаранін).

2. Директору департаменту організації архівної роботи (Т. П. Прись) у першому кварталі 2012 року подати першому заступнику Голови Державної архівної служби В. М. Вороніну пропозиції щодо внесення змін до англомовного довідника "Archival Legislation of Ukraine" редакції 2008 року.

Першому заступнику Голови Державної архівної служби В. М. Вороніну забезпечити контроль за підготовкою до друку англомовних довідників "Archives of Ukraine: Guide-book", "Archival Legislation of Ukraine. 2008 - 2011".

3. Керівникам державних архівних установ направити на адресу відділу міжнародного співробітництва департаменту організації архівної роботи Укрдержархіву (Ю. А. Прилепішева):

до 15 лютого 2012 року підтвердження щодо своєї участі у Міжнародному конгресі архівів (попередній кошторис витрат на службове відрядження додається);

не. пізніше 15 травня 2012 року документи, необхідні для оформлення виїзду за кордон делегації українських архівістів.

4. Директору Державного департаменту СФД (В. Л. Степаненко) та керівникам державних архівних установ направити на адресу відділу міжнародного співробітництва департаменту організації архівної роботи Укрдержархіву (Ю. А. Прилепішева):

підготувати та забезпечити високопрофесійний переклад англійською мовою статей про Державний департамент та установи СФД та державні архівні установи для підготовки нової редакції англомовного довідника "Archives of Ukraine: Guide-book" (2008), електронна версія якого розміщена на веб-порталі Укрдержархіву (англомовна версія, праве меню) та до 10 березня 2012 року, надіслати англомовний варіант у письмовому та електронному вигляді, а також кольорові фото з підписами у друкованому та електронному вигляді;

до початку червня 2012 року підготувати та надіслати англомовні довідково-інформаційні буклети про архіви для розповсюдження під час роботи конгресу.

5. Відділу міжнародного співробітництва департаменту організації архівної роботи Укрдержархіву (Ю. А. Прилепішева):

до 10 квітня 2012 року забезпечити реєстрацію делегації українських архівістів в Оргкомітеті XVII Міжнародного конгресу архівів та бронювання готелю;

упродовж квітня 2012 року погодити в установленому порядку з МЗС та Мін'юстом склад офіційної делегації архівістів України;

у травні - червні 2012 року забезпечити належне оформлення виїзних документів;

після отримання інформації від Секретаріату ЄВРАЗІКИ про включення до програми конгресу відповідного заходу регіонального відділення забезпечити оперативний збір інформації для підготовки виступу на ньому керівництва Укрдержархіву;

довести до відома учасників програму роботи конгресу.

6. Доручити делегації українських архівістів взяти активну участь у роботі XVII Міжнародного конгресу архівів, відстоювати національні інтереси України і архівної служби, домогтися обрання (переобрання) до виборних органів МРА, її секцій та регіональних відділень представників нашої держави.

 

Голова колегії,
Голова Державної архівної
служби України

О. П. Гінзбург

В. о. секретаря колегії

І. В. Шеремет

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали