ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

02.10.2003 р.

Справа N 6-7954кс02


У квітні 2001 р. Х. звернулася з позовом до ДП про усунення порушень закону в оплаті праці, стягнення заборгованості та відшкодування моральної шкоди.

Позивачка зазначала, що працює контролером відділу технічного контролю в бюро технічного контролю цеху за 6-м кваліфікаційним розрядом. Посилаючись на те, що згідно з наказом від 27 червня 2000 р. роботодавець неправильно визначив її тарифну ставку, внаслідок чого за 2000, 2001 роки заборгував їй 3340 грн. заробітної плати, Х. просила встановити їй місячний оклад у розмірі 276 грн. 86 коп., стягнути заборгованість і відшкодувати моральну шкоду в сумі 5 тис. грн.

Рішенням районного суду від 10 липня 2001 р., залишеним без зміни ухвалою судової палати в цивільних справах апеляційного суду від 16 січня 2002 р., у задоволенні позову відмовлено.

У касаційній скарзі позивачка просила скасувати постановлені у справі рішення з посиланням на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України дійшла висновку про те, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст. 1 Закону "Про оплату праці" заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд підставно виходив з того, що встановлення умов оплати праці та визначення розміру заробітної плати (місячного окладу) не віднесено до компетенції суду.

Разом з тим, суд установив, що оплата праці позивачки проводилася відповідно до положень чинних правових актів та колективного трудового договору.

За наведених обставин Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України, керуючись ст. 342 ЦПК, касаційну скаргу Х. залишила без задоволення, а рішення районного суду від 10 липня 2001 р. та ухвалу судової палати в цивільних справах апеляційного суду від 16 січня 2002 р. - без зміни.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали