МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 1 червня 2012 року N 501

Про вдосконалення роботи реєстраційно-екзаменаційних підрозділів ДАІ МВС з надання адміністративних послуг

На виконання вимог указів Президента України від 21 жовтня 2011 року N 1001/2011 (Указ N 1001/2011) та від 12 березня 2012 року N 187/2012 щодо запровадження "єдиного вікна" та забезпечення реалізації громадянами України незалежно від реєстрації їх місця проживання чи перебування або відсутності такої реєстрації права на одержання посвідчення водія, реєстрацію (перереєстрацію) або зняття з обліку транспортних засобів з урахуванням вимог Закону України "Про дорожній рух" та Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року N 1388, наказую:

1. Начальникам ГУМВС, УМВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі:

1.1. Забезпечити роботу підпорядкованих реєстраційно-екзаменаційних підрозділів ДАІ (далі - РЕП ДАІ) за принципом "єдиного вікна", відповідно до визначеного Управлінням Державтоінспекції алгоритму щодо обслуговування громадян, які проживають у межах регіону незалежно від місця знаходження РЕП ДАІ.

1.2. Визначити реєстраційний підрозділ ДАІ, який буде здійснювати реєстрацію транспортних засобів за принципом "єдиного вікна", для громадян України незалежно від реєстрації їх місця проживання чи перебування.

1.3. Обладнати службові приміщення РЕП ДАІ та їх території згідно з вимогами, що додаються.

1.4. Забезпечити неухильне виконання особовим складом РЕП ДАІ вимог цього наказу.

2. Управлінню Державтоінспекції МВС (Лозовий В. М.) розробити алгоритм дій працівників РЕП ДАІ під час реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів, отримання та обміну посвідчення водія та надіслати до підпорядкованих підрозділів для організації відповідної роботи.

3 Департаменту матеріального забезпечення МВС (Зінов П. І.) забезпечити бланковою продукцією та номерними знаками підрозділи РЕР ДАІ областей відповідно до наданих заявок Управління ДАІ МВС.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України, генерал-майора міліції Ратушняка В. І.

5. Наказ надіслати за належністю.

 

Міністр
генерал внутрішньої служби України

В. Ю. Захарченко


 

Додаток
до наказу МВС України
01.06.2012 N 501


Вимоги
до приміщень реєстраційно-екзаменаційних підрозділів ДАІ та їх території

Реєстраційно-екзаменаційні підрозділи ДАІ (далі - РЕП ДАІ) розміщується на першому або другому поверсі будівлі (за наявності в будівлі ліфта - не вище четвертого поверху) в зручному для відвідувачів місці з розвинутою транспортною інфраструктурою.

Зовнішній вигляд: наявність вивісок на фасаді та вказівників на прилеглих вулицях.

РЕП ДАІ укомплектовується офісними меблями, засобами зв'язку (модемом або виділеною лінією), комп'ютерною, офісною технікою, необхідними канцтоварами та інформаційними стендами.

На інформаційних стендах розміщується інформація щодо режиму роботи РЕП ДАІ, переліку послуг та відповідних стандартів, платності/безоплатності послуг тощо. На зазначених інформаційних стендах розміщуються також зразки бланків, заяв, платіжних документів та інша необхідна одержувачам інформація.

Інформаційні стенди розміщуються у місцях, що не обмежують відвідувачам вільного доступу до них.

З метою виявлення недоліків у роботі та оперативного реагування на них в РЕП ДАІ забезпечується ведення книги скарг та пропозицій. Книга скарг та пропозицій ведеться у довільній формі, пронумеровується, прошнуровується та скріплюється печаткою і розміщується на видному та доступному місці.

Відкрита внутрішня зона приміщення - частина РЕП ДАІ, доступ споживачів в яку не може бути обмеженим пунктом охорони і яка (як мінімум) включає:

- робочі місця відкритого типу для прийому громадян з питання реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів та оформлення посвідчення водіїв;

- приміщення для приймання іспитів зі знань Правил дорожнього руху (екзаменаційний клас(и));

- приміщення для банківських установ;

- зона очікування для відвідувачів із місцями для сидіння (із наявності питної води), розрахованої на одночасне перебування кількості осіб, розрахованої відповідно до наданих нижче рекомендацій;

- безоплатний санітарний вузол;

- не передбачає наявності закритих кабінетів, а побудована за принципом "відкритості та прозорості" розміщення робочих місць.

Закрита внутрішня зона приміщення - приміщення, в якому здійснюється опрацювання вхідних документів та виготовлення посвідчення водіїв та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Зазначене приміщення має бути закрите до доступу споживачів і може знаходитися на іншому поверсі.

Прилегла територія сервісного центру повинна містити:

- майданчик для огляду транспортних засобів;

- стоянку для транспортних засобів, що проходять оформлення реєстраційних документів та посвідчення водія;

- гостьову стоянку;

- майданчик для прийняття практичних іспитів з керування транспортними засобами.

Рекомендації щодо визначення кількості робочих місць відкритого типу:

Кількість робочих місць відкритого, що діє за принципом "універсальності" (тобто якщо кожен працівник має необхідні знання та навички для того, щоб надавати усі послуги, які передбачені номенклатурою послуг РЕП ДАІ (приймати відповідні вхідні документи від споживачів)) обраховується за формулою:

N р.к. = N з.в./42, де

N р.к. - розрахунок кількості працівників;

N з.в. - кількість звернень на день за послугами, які пропонується надавати (відповідно до власних підрахунків за попередні періоди, без врахування телефонних консультацій та опрацювання електронної пошти та з урахуванням 250 робочих днів на рік);

42 - кількість розгляду звернень на день, з урахуванням тривалості робочого дня 420 хвилин та розрахункового часу на розгляд одного звернення 10 хв. (5 хвилин на прийом документів та 5 хвилин на видачу).

Кількість місць для очікування визначається за формулою:

N р.к. х 6, де:

N р.к. - розрахункова кількість працівників.

 

Начальник Управління
ДАІ МВС України
генерал-майор міліції

В. М. Лозовий

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали