Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Про вибір місця розташування земельної ділянки

 

 Відповідно до частини шостої статті 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву про вибір місця розташування земельної ділянки до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. До заяви додаються матеріали, передбачені частиною п'ятою статті 151 цього Кодексу, а також висновки конкурсної комісії (у разі відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Зокрема, пунктом "в" частини п'ятою статті 151 Земельного кодексу України встановлено, що до заяви (клопотання) додається засвідчена нотаріально письмова згода землекористувача (землевласника) на вилучення (викуп) земельної ділянки (її частини) із зазначенням розмірів передбаченої для вилучення (викупу) земельної ділянки та умов її вилучення (викупу).

Земельним кодексом України передбачено можливість вилучення земельних ділянок, які перебувають в постійному користуванні та викуп земельних ділянок приватної власності лише у випадках встановлених законодавством.

У випадку передачі органами виконавчої влади чи місцевого самоврядування у власність громадянам вільних земельних ділянок, не відбувається процедура їх вилучення чи викупу, а отже в таких випадках до заяви про вибір місця розташування земельної ділянки не додаються документи визначені пунктом "в" частини п'ятої статті 151 Земельного кодексу України.

Лист від 10.07.2009 р. N 8879/17/6-09

Державний комітет України із земельних ресурсів

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали