ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

від 17.05.2012 р. N 01-06/660/2012

Господарським судам України


Про видачу господарськими судами наказів у справах за позовами Міністерства юстиції України про відшкодування збитків, завданих державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини

Відповідно до вимог Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" Міністерство юстиції України подає до господарських судів України позови у справах про відшкодування збитків, завданих державному бюджету України внаслідок виконання рішень названого суду. У зв'язку з цим Вищий господарський суд України вважає за необхідне звернути увагу господарських судів на таке.

Згідно з частиною першою статті 116 Господарського процесуального кодексу України виконання рішення господарського суду провадиться на підставі виданого ним наказу, який є виконавчим документом; наказ видається стягувачеві або надсилається йому після набрання судовим рішенням законної сили; накази про стягнення судового збору надсилаються до місцевих органів державної податкової служби.

Отже, в разі задоволення позовів у згаданих справах господарські суди повинні видавати або надсилати накази про стягнення відповідних сум збитків саме Міністерству юстиції України як стягувачеві. Накази ж про стягнення сум судового збору у цих справах у доход державного бюджету України мають надсилатися до місцевих органів державної податкової служби.

 

Голова Вищого
господарського суду України

В. Татьков

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали