Додаткова копія: Про видачу обмежувального припису

КІВЕРЦІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

31.01.2018 р.

Справа N 158/201/18

 

Провадження N 2-о/0158/18/18

Ківерцівський районний суд Волинської області в складі: головуючого, судді - Костюкевича О. К., при секретарі - Хмілевській І. О., з участю заявника - ОСОБА_1, представника заявника - ОСОБА_2, заінтересованої особи - ОСОБА_3, представника заінтересованої особи - М. І. А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ківерці справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи ОСОБА_3, Ківерцівський ВП ГУНП у Волинській області, про видачу обмежувального припису, встановив:

Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про видачу обмежувального припису.

В обґрунтування заяви посилається на те, що його син ОСОБА_3, який проживає разом з ним, своєю дружиною ОСОБА_5 та двома малолітніми дітьми, за адресою: АДРЕСА_1, систематично вчиняє домашнє насильство відносно усіх членів сім'ї, однак захистити себе та інших членів сім'ї йому не вдається, не дивлячись на його неодноразові звернення до правоохоронних органів. Разом з тим, ОСОБА_3 зловживає алкогольними напоями, веде аморальний спосіб життя, ніде не працює. На ґрунті алкогольного та/чи наркотичного сп'яніння виплескує безпідставну агресію яка супроводжується застосуванням фізичного насильства до членів своєї сім'ї та інколи зовсім сторонніх осіб. За вчинення насильства в сім'ї неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.

21.12.2017 року, 07.01.2018 року та 12.01.2018 року Ківерцівським ВП ГУНП у Волинській області порушено три кримінальні провадження за фактом нанесення ОСОБА_3 легких тілесних ушкоджень дружині ОСОБА_5, за фактом нанесення ОСОБА_3 тілесних ушкоджень ОСОБА_1 середнього ступеня важкості, та за фактом вчинення ОСОБА_3 крадіжки грошових коштів.

Посилаючись на вищевказані обставини, просить суд постановити рішення про видачу обмежувального припису стосовно кривдника ОСОБА_3, жителя АДРЕСА_1, яким визначити заходи тимчасового обмеження його прав та покласти на нього обов'язки, а саме: - заборонити перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою ОСОБА_1, за адресою: АДРЕСА_1; - заборонити наближатися на відстань ближче 300 метрів до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою ОСОБА_1; - заборонити вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою ОСОБА_1 або контактувати з ним через інші засоби зв'язку особисто і через третіх осіб.

Заявник ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 в судовому засіданні заяву підтримали з підстав викладених в ній, просили її задовольнити.

Представник заінтересованої особи Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області М. І. А. в судовому засіданні щодо задоволення заяви не заперечив.

Заінтересована особа ОСОБА_3 в судовому засіданні щодо задоволення заяви не заперечив.

Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" (Закон N 2229-VIII) під домашнім насильством - розуміються діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_1 спільно з батьком ОСОБА_1, дружиною ОСОБА_5, дітьми ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4 (а. с. 7).

Відповідно до характеристики N 3.5/147 від 29.01.2018 року виданої Ківерцівською міською радою Волинської області, ОСОБА_3 характеризується негативно, безробітний, схильний до вживання алкогольних напоїв, на ґрунті чого часто вчиняє насильство в сім'я, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, що також стверджується повідомленням Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області N 400/54/01-2018 від 17.01.2018 року (а. с. 6,8).

Разом з тим, Ківерцівським ВП ГУНП у Волинській області порушено три кримінальні провадження за фактом завдання ОСОБА_3 легких тілесних ушкоджень своїй дружині ОСОБА_5, за фактом завдання ОСОБА_3 тілесних ушкоджень середнього ступеня важкості ОСОБА_1, та за фактом вчинення ОСОБА_3 крадіжки грошових коштів (а. с. 4, 5).

В силу ч. 2 ст. 26 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" (Закон N 2229-VIII) обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов'язків, зокрема: заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою; усунення перешкод у користуванні майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи; обмеження спілкування з постраждалою дитиною; заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою; заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею; заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв'язку особисто і через третіх осіб.

Враховуючи викладене, беручи до уваги те, що ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечив про задоволення заяви про видачу відносно нього обмежувального припису, суд приходить до висновку, що заява підставна та підлягає до задоволення.

В силу ч. 3 ст. 350-5 ЦПК України судові витрати, пов'язані з розглядом справи віднести за рахунок держави.

Згідно ч. 4 ст. 350-6 ЦПК України рішення суду про видачу обмежувального припису підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання.

Керуючись ст. ст. 3501 - 3508 ЦПК України, Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" (Закон N 2229-VIII), суд вирішив:

Заяву задовольнити.

Видати обмежувальний припис стосовно ОСОБА_3, жителя АДРЕСА_1, яким визначити заходи тимчасового обмеження його прав та покласти на нього обов'язки, а саме:

- заборонити перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою ОСОБА_1, за адресою:АДРЕСА_1, Волинської області;

- заборонити наближатися на відстань ближче 100 метрів до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою ОСОБА_1;

- заборонити вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою ОСОБА_1 або контактувати з ним через інші засоби зв'язку особисто і через третіх осіб.

Обмежувальний припис видати строком на 5 (п'ять) місяців.

Копію рішення направити Ківерцівському ВП ГУНП у Волинській області для взяття ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, жителя АДРЕСА_1 на профілактичний облік та Ківерцівській міській раді.

Рішення суду підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до апеляційного суду Волинської області протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

 

Суддя Ківерцівського районного суду

О. К. Костюкевич
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали