Додаткова копія: Про відкликання податкового повідомлення-рішення за рішенням суду

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 25.06.2018 р. N 2839/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Про відкликання податкового повідомлення-рішення за рішенням суду

Державна фіскальна служба України розглянула лист Товариства щодо надання податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) про формування суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні (Порядок N 1307) в ЄРПН та повідомляє наступне.

Платник податку у своєму листі повідомив, що контролюючим органом за місцем реєстрації проведено камеральну перевірку податкової декларації з податку на додану вартість (Порядок N 21) (далі - ПДВ) за квітень 2013 та встановлено завищення суми від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ (далі - від'ємне значення з ПДВ). За результатами даної перевірки складено акт камеральної перевірки та винесено податкове повідомлення-рішення. Платником податку оскаржено зазначене податкове повідомлення-рішення у судовому порядку. За результатами судового оскарження таке податкове повідомлення-рішення скасовано, рішення суду набрало законної сили у грудні 2014.

Платник податку просить роз'яснити питання щодо процедур відкликання податкового повідомлення-рішення, скасованого за рішенням суду, яке набрало законної сили, та внесення змін до податкового обліку платника податку по такому податковому повідомленню-рішенню, та необхідності вжиття заходів платником податку щодо внесення змін до податкового обліку податку у випадку набрання законної сили даного рішення суду про скасування податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до пункту 58.1 статті 58 Кодексу якщо за результатами камеральної перевірки, проведеної контролюючими органами, встановлено факт завищення платником податку від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту, виноситься податкове повідомлення-рішення за формою "В4" (Порядок N 1204) (далі - ППР за формою "В4") відповідно до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 N 1204 (Порядок N 1204) (далі - Порядок N 1204).

Пунктом 56.1 статті 56 Кодексу визначено, що рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Водночас відповідно до пункту 56.18 статті 56 Кодексу з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу, платник податків має право оскаржити у суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Підстави та порядок відкликання податкового повідомлення-рішення регламентуються Кодексом та Порядком N 1204 (Порядок N 1204).

Податкове повідомлення-рішення вважається відкликаним, якщо, зокрема, рішенням суду, що набрало законної сили, скасовується повідомлення-рішення контролюючого органу.

У цьому випадку податкове повідомлення-рішення вважається відкликаним у день набрання законної сили відповідним рішенням суду (пункт 60.4 статті 60 Кодексу).

Підпунктом 5 пункту 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21 (Порядок N 21), визначено, що сума від'ємного значення, що узгоджена протягом звітного (податкового) періоду за результатами перевірки контролюючого органу відображається в податковій декларації з ПДВ (Порядок N 21) в рядку 16.3 з обов'язковим відображенням такої суми в таблиці "*Збільшено/зменшено залишок від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення та/або уточнюючого розрахунку".

При цьому узгодженим відповідно до статті 56 Кодексу вважається податкове повідомлення-рішення, по якому закінчились всі адміністративні або судові оскарження.

Отже, платник податків має право збільшити суму від'ємного значення з ПДВ у випадку скасування податкового повідомлення-рішення за рішенням суду, яке набрало законної сили, шляхом відображення такої суми у рядку 16.3 податкової декларації з ПДВ (Порядок N 21) у звітному (податковому) періоді, протягом якого рішення суду набрало законної сили. Таке збільшення платник податків проводить лише за умови попереднього відображення сум зменшеного від'ємного значення з ПДВ за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення у податковій звітності з ПДВ.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали