АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

28.09.2009 р.

Справа N 22ц-1261/09

28 вересня 2009 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Львівської області у складі: головуючого - Юхименка А. Г., суддів: Мікуш Ю. Р., Курій Н. М., при секретарі Гуняк О. Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Львові цивільну справу за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства "Енергія-Новояворівськ" (далі ТзОВ НВП "Енергія-Новояворівськ") на рішення Яворівського районного суду Львівської області від 10 листопада 2008 року в справі за позовом ОСОБА_2 до ТзОВ НВП "Енергія-Новояворівськ" про спонукання до вчинення дій, встановила:

8 жовтня 2008 року ОСОБА_2 звернулась із позовом ТзОВ НВП "Енергія-Новояворівськ" в якому просила зобов'язати відповідача видати технічні умови відключення квартири АДРЕСА_1 від системи централізованого опалення.

У позові вказувала, що у квітні 2007 року вона звернулася з письмовою заявою до постійно діючої міжвідомчої комісії виконкому Новояворівської міської ради з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання (далі - Комісія), про надання дозволу на відключення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання квартири та влаштування індивідуальної (автономної) системи опалення.

13 квітня 2007 року вказана вище Комісія, розглянувши її заяву, вирішила надати первинний перелік організацій, до яких слід звернутись щодо отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП.

Отримавши витяг з протоколу засідання вказаної комісії, в січні 2008 року позивач звернулася в порядку черговості до відповідача - ТзОВ НВП "Енергія-Новояворівськ" із письмовою заявою про видачу технічних умов відключення її квартири від системи централізованого опалення, відповідь на яку вона отримала 24.01.2008 року, в якій відповідач відмовив їй у видачі технічним умов, посилаючись на постанову КМ України N 630 від 21.07.2005 року "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", із змінами, внесеними постановою КМ України від 31.10.2007 року N 1268, згідно яких передбачається надання дозволу на відключення від системи централізованого опалення на будинок в цілому, а не на окремі квартири.

Зазначала, що відповідач неправомірно відмовив їй у видачі технічних умов, посилаючись на нормативний акт, а саме постанову КМ України від 31.10.2007 року N 1268, оскільки правовідносини між ними виникли до прийняття даного нормативного акту, і його дія не має зворотньої сили, так як погіршує її становище, а тому просила задовольнити позов.

Рішенням Яворівського районного суду Львівської області від 10 листопада 2008 року позов задоволено.

Зобов'язано ТзОВ НВП "Енергія-Новояворівськ" видати ОСОБА_2 технічні умови на відключення квартири АДРЕСА_2 від мережі централізованого опалення.

В апеляційній скарзі ТзОВ НВП "Енергія-Новояворівськ" покликаються на те, що рішення суду прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права, а саме: позивач звернулась до відповідача з заявою про видачу технічних умов 18.01.2008 р., тобто через 2,5 місяців після внесення змін в порядок відключення окремих приміщень від системи централізованого опалення.

Просить рішення районного суду скасувати та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що її слід відхилити з наступних підстав.

Задовольняючи позов, районний суд вірно виходив і з таким висновком погоджується колегія суддів, що відмова ТзОВ НВП "Енергія-Новояворівськ" видати ОСОБА_2 технічні умови на відключення квартири АДРЕСА_2 від мережі централізованого опалення не відповідає вимогам закону та порушує права позивачки.

Судом встановлено та стверджується технічним паспортом на приватизовану квартиру, що ОСОБА_2 є одним із співвласників квартири АДРЕСА_3

Судом встановлено, що рішенням виконавчого комітету Новояворівської міської ради N 14 від 10.05.2006 року на виконання наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України N 4 від 22.11.2005 року було затверджено склад постійно діючої міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП (до складу комісії входив представник ТзОВ НВП "Енергія-Новояворівськ").

Судом також встановлено, що на момент розгляду заяви ОСОБА_2 щодо відключення її квартири від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання і прийняття рішення Комісії від 13.09.2007 року були чинними наступні нормативні акти, які регулювали вказані вище правовідносини, а саме: постанова Кабінету Міністрів від 21.07.2005 року N 630, якою затверджено Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води і водовідведення; наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України N 4 від 22.11.2005 року, яким затверджено Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, та рішення виконавчого комітету Новояворівської міської ради N 110 від 21.06.2006 року про затвердження Положення про роботу постійно діючої міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП.

У відповідності до п. 24 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року N 630, споживач має право відмовитись від надання послуг централізованого опалення, постачання гарячої води і водовідведення. Відключення споживача від мереж ЦО і ГВП здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Так, у відповідності до п. 2.1 Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України N 4 від 22.11.2005 року, та п. п. 4, 7 Положення про роботу постійно діючої міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП, затвердженого рішенням виконавчого комітету Новояворівської міської ради N 110 від 21.06.2006 року, для вирішення питання відключення окремих приміщень житлового будинку від мереж ЦО та ГВП власник приміщення повинен звернутись до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО та ГВП, зазначивши причини такого відключення. Рішення комісії по розгляду такої заяви оформляється протоколом, витяг з якого у десятиденний термін надається заявникові.

У відповідності до п. 2.2.1 цього ж Порядку та п. 8 Положення при позитивному рішенні комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутись для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП.

Суд, прийшовши до висновку, що відносини між виконавчим комітетом Новояворівської міської ради в особі постійно діючої міжвідомчої комісії виконкому Новояворівської міської ради з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання, та ОСОБА_2 з приводу надання дозволу на відключення її квартири від мереж ЦО і ГВП і влаштування індивідуальної системи теплопостачання, виникли в момент її звернення до вказаної Комісії і припинились 13.04.2007 року, коли було прийнято рішення цією комісією, підставно до вказаних відносин застосував нормативно-правові акти, які були чинними на момент розгляду заяви позивача і прийняття по ній рішення.

Судом зроблено правильний висновок, що між позивачем та відповідачем правові відносини виникли з моменту звернення позивача із заявою, тобто з 24.01.2008 року, з приводу виконання вказаного рішення Комісії, а не видачі дозволу, а тому посилання відповідача в своїй відмові на відсутність підстав для видачі дозволу на відключення квартири позивача від систем ЦО і ГВП є неправомірним.

Крім зазначеного, з листа Міністерства з питань житлово-комунального господарства України N 8/7-562 від 27.06.2008 року вбачається, що дозволи, надані заявникам Комісією, до складу якої входять представники відповідних організацій, до дня набуття чинності (09.12.2007 р.) наказу Мінжитлокомунгоспу від 06.11.2007 року N 169, - дійсні, а відмова відповідних організацій у видачі технічних умов по дозволах, наданих Комісією до 09.12.2007 року, неправомірна.

Не заслуговують на увагу покликання апелянта про підставність відмови у видачі технічних умов позивачу в зв'язку із зміною нормативно-правових актів; такі спростовуються вищенаведеним.

Таким чином суд, з'ясувавши та дослідивши обставини справи, перевіривши доводи сторін, проаналізувавши зібрані докази, давши їм належну оцінку, прийшов до обгрунтованого висновку про те, що наявні правові підстави для задоволення позовних вимог, а відтак у відповідності до вимог закону ухвалив рішення про задоволення позову.

Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому колегія суддів не вбачає підстав для скасування рішення суду.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, які не грунтуються на законі, відтак колегія суддів відхиляє апеляційну скаргу.

Керуючись ст. 303, п. 1 ч. 1 ст. 307, ст. 308, п. 1 ч. 1 ст. 314, ст. 315 ЦПК України, колегія суддів ухвалила:

апеляційну скаргу ТзОВ НВП "Енергія-Новояворівськ" відхилити.

Рішення Яворівського районного суду Львівської області від 10 листопада 2008 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвалою апеляційного суду.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали