Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про відмову Андрухіву Є. І. у реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 1 лютого 2019 року N 185

Київ

Про відмову Андрухіву Є. І. у реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 29 січня 2019 року громадянин України Андрухів Євгеній Іванович особисто подав заяву про самовисунення кандидатом на пост Президента України разом із доданими документами для реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Розглянувши подані документи, Центральна виборча комісія встановила.

Згідно зі статтею 48 Закону України "Про вибори Президента України" (далі - Закон), що регулює порядок самовисування, громадянин України, який відповідно до статті 9 Закону може бути обраний Президентом України, особисто подає до Центральної виборчої комісії засвідчену в установленому законом порядку заяву про самовисунення кандидатом на пост Президента України, яка повинна містити визначені частиною другою статті 48 Закону відомості.

Проте подану Андрухівим Є. І. заяву про самовисунення кандидатом на пост Президента України не засвідчено в установленому законом порядку, що вказує на порушення встановленого статтею 48 Закону порядку самовисування.

Частиною третьою статті 48 Закону передбачено, що для реєстрації кандидата на пост Президента України також подаються документи, передбачені частиною першою статті 51 Закону.

За змістом пункту 1 частини першої статті 51 Закону одним з документів, за умови отримання яких Центральна виборча комісія реєструє кандидата на пост Президента України, є анкета кандидата на пост Президента України за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

Форму анкети кандидата на пост Президента України встановлено постановою Комісії від 27 грудня 2018 року N 270 (Постанова N 270).

Проте Андрухівим Є. І. подано до Комісії анкету кандидата на пост Президента України за формою, встановленою постановою Комісії від 25 лютого 2014 року N 21 (Постанова N 21), яка втратила чинність.

Отже, Андрухівим Є. І. не подано до Комісії документа, передбаченого пунктом 1 частини першої статті 51 Закону.

Пунктом 4 частини першої статті 51 Закону визначено, що до заяви про самовисунення кандидатом на пост Президента України додається документ про внесення грошової застави відповідно до статті 49 Закону.

Проте документа про внесення Андрухівим Є. І. у безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії (після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації) грошової застави в розмірі два мільйони п'ятсот тисяч гривень до заяви про самовисунення не додано.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 51 Закону Центральна виборча комісія реєструє кандидата на пост Президента України за умови отримання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 50 Закону.

Статтею 50 Закону передбачено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року початку виборчого процесу, подається кандидатом на пост Президента України (на паперових носіях та в електронному вигляді) за формою, визначеною відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" (Закон N 1700-VII).

За змістом пункту 2 Роз'яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори Президента України" під час реєстрації кандидатів на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 грудня 2018 року N 272 (Постанова N 272), на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року декларація кандидата на пост Президента України за 2017 рік (усі сторінки декларації, у тому числі ті сторінки її розділів, стосовно яких у суб'єкта декларування та членів його сім'ї відсутні об'єкти для декларування у відповідному розділі) подається до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатом на пост Президента України після присвоєння такій декларації унікального ідентифікатора документа в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на паперових носіях та в електронному вигляді:

на паперових носіях - роздруковані копії всіх сторінок декларації, розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, засвідчені підписом кандидата на пост Президента України шляхом проставлення його на останній сторінці декларації;

в електронному вигляді - у форматі PDF (*.pdf) на оптичному носії інформації (CD-R, DVD-R) або на USB-флеш-накопичувачі чи іншому пристрої для запам'ятовування, що використовує інтерфейс USB.

Натомість Андрухівим Є. І. до заяви про самовисунення додано податкову декларацію про майновий стан і доходи за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року N 859 (Декларація N 859) (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 6 червня 2017 року N 556 (Наказ N 556)), замість передбаченої пунктом 5 частини першої статті 51 Закону декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року початку виборчого процесу (на паперових носіях та в електронному вигляді), за формою, визначеною відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" (Закон N 1700-VII).

Також на порушення вимог пунктів 2, 3 та 7 частини першої статті 51 Закону, якими передбачено подання автобіографії та передвиборної програми, чотирьох фотографій розміром 4 х 6 см, а також двох фотографій розміром 9 х 13 см на паперовому носієві та в електронному вигляді, Андрухівим Є. І. для реєстрації кандидатом на пост Президента України не подано автобіографії, передвиборної програми та фотографій в електронному вигляді.

Згідно з пунктами 1, 3 частини першої статті 52 Закону в разі порушення встановленого Законом порядку висунення кандидата, відсутності документів, зазначених у статті 48 або 51 Закону, Центральна виборча комісія відмовляє у реєстрації кандидата на пост Президента України.

Крім того, Центральна виборча комісія звертає увагу, що подана на паперовому носієві автобіографія Андрухіва Є. І. не містить повних відомостей щодо адреси місця проживання та відомостей щодо складу сім'ї.

Водночас відповідно до пункту 2 частини першої статті 52 Закону Центральна виборча комісія відмовляє у реєстрації кандидата на пост Президента України у разі встановлення нею наявності у передвиборній програмі кандидата положень, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення.

Так, у передвиборній програмі Андрухіва Є. І. Комісія встановила наявність положень, спрямованих на пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення, що є ще однією підставою для відмови у реєстрації його кандидатом на пост Президента України згідно з пунктом 2 частини першої статті 52 Закону.

Таким чином, згідно з пунктами 1 - 3 частини першої статті 52 Закону в Центральної виборчої комісії є підстави для відмови в реєстрації Андрухіву Є. І. кандидатом на пост Президента України.

Враховуючи викладене, відповідно до частин першої, другої статті 48, частини першої статті 49, частин першої, четвертої та п'ятої статті 51, пунктів 1, 2 частини першої, частини другої статті 52 Закону України "Про вибори Президента України", керуючись статтями 11 - 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити Андрухіву Євгенію Івановичу в реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

2. Копію цієї постанови надіслати Андрухіву Є. І.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

Т. СЛІПАЧУК
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали