Додаткова копія: Про відмову Губенку А. І. в реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 5 лютого 2019 року N 227

Київ

Про відмову Губенку А. І. в реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 1 лютого 2019 року громадянин України Губенко Анатолій Іванович особисто подав заяву разом із доданими документами для реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Розглянувши подані документи, Центральна виборча комісія встановила.

Згідно зі статтею 48 Закону України "Про вибори Президента України" (далі - Закон), що регулює порядок самовисування, громадянин України, який відповідно до статті 9 Закону може бути обраний Президентом України, особисто подає до Центральної виборчої комісії засвідчену в установленому законом порядку заяву про самовисунення кандидатом на пост Президента України, яка повинна містити визначені частиною другою статті 48 Закону відомості.

Натомість Губенко А. І. порушив установлений статтею 48 Закону порядок самовисування. Так, у заяві він не зазначає про самовисунення та не просить зареєструвати його кандидатом на пост Президента України. Крім того, заяву не засвідчено в установленому законом порядку.

Також усупереч вимогам частини другої статті 48 Закону в заяві Губенка А. І. не міститься згоди на оприлюднення біографічних відомостей і декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Форма N 3), згідно зі статтею 50 Закону, а також зобов'язання в разі обрання передати у порядку, встановленому законом, протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів в управління іншій особі належні йому підприємства та корпоративні права і припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції України та законів України несумісні із зайняттям посту Президента України.

Частиною третьою статті 48 Закону визначено, що до заяви додаються документи, передбачені частиною першою статті 51 Закону.

За змістом пункту 1 частини першої статті 51 Закону одним з документів, за умови отримання яких Центральна виборча комісія реєструє кандидата на пост Президента України, є анкета кандидата на пост Президента України за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

Форму анкети кандидата на пост Президента України встановлено постановою Комісії від 27 грудня 2018 року N 270 (Постанова N 270).

Проте подана Губенком А. І. до Комісії анкета кандидата на пост Президента України не відповідає затвердженій указаною постановою Комісії формі анкети.

Отже, Губенко А. І. не подав до Комісії документа, передбаченого пунктом 1 частини першої статті 51 Закону.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 51 Закону для реєстрації кандидатом на пост Президента України подається документ про внесення грошової застави відповідно до статті 49 Закону.

Грошова застава вноситься партією, яка висунула кандидата на пост Президента України, або кандидатом на пост Президента України у безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії (після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації) у розмірі два мільйони п'ятсот тисяч гривень (частина перша статті 49 Закону).

Однак документа про внесення Губенком А. І. у безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії (після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації) грошової застави в розмірі два мільйони п'ятсот тисяч гривень не надано.

Пунктом 5 частини першої статті 51 Закону визначено, що Центральна виборча комісія реєструє кандидата на пост Президента України за умови отримання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Форма N 3), відповідно до статті 50 Закону.

Статтею 50 Закону передбачено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року початку виборчого процесу, подається кандидатом на пост Президента України (на паперових носіях та в електронному вигляді) за формою (Форма N 3), визначеною відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" (Закон N 1700-VII).

За змістом пункту 2 Роз'яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори Президента України" під час реєстрації кандидатів на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 грудня 2018 року N 272 (Постанова N 272), на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року декларація кандидата на пост Президента України за 2017 рік (усі сторінки декларації, у тому числі ті сторінки її розділів, стосовно яких у суб'єкта декларування та членів його сім'ї відсутні об'єкти для декларування у відповідному розділі) подається до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатом на пост Президента України після присвоєння такій декларації унікального ідентифікатора документа в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на паперових носіях та в електронному вигляді:

на паперових носіях - роздруковані копії всіх сторінок декларації, розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, засвідчені підписом кандидата на пост Президента України шляхом проставлення його на останній сторінці декларації;

в електронному вигляді - у форматі PDF (*.pdf) на оптичному носії інформації (CD-R, DVD-R) або на USB-флеш-накопичувачі чи іншому пристрої для запам'ятовування, що використовує інтерфейс USB.

Губенко А. І. до заяви додав на паперовому носії декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за формою, визначеною відповідно до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" від 7 квітня 2011 року N 3206-VI (Декларація N 3206-VI) (втратив чинність згідно із Законом України від 14 жовтня 2014 року N 1700-VII (Закон N 1700-VII)).

Натомість передбаченої пунктом 5 частини першої статті 51 Закону декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року початку виборчого процесу (на паперових носіях та в електронному вигляді), за формою (Форма N 3), визначеною відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" (Закон N 1700-VII), Губенко А. І. не подав.

Разом з тим пунктом 7 частини першої статті 51 Закону встановлено, що для реєстрації кандидата на пост Президента України подається чотири фотографії розміром 4 х 6 см, а також дві фотографії розміром 9 х 13 см на паперових носіях та в електронному вигляді.

Водночас на порушення зазначених вимог Закону Губенко А. І. подав лише чотири фотографії розміром 3,5 х 4,5 см на паперових носіях.

Також усупереч вимогам пунктів 2 та 3 частини першої статті 51 Закону Губенко А. І. для реєстрації кандидатом на пост Президента України не подано автобіографії та передвиборної програми в електронному вигляді.

Згідно з пунктами 1, 3 частини першої статті 52 Закону в разі порушення встановленого Законом порядку висунення кандидата, відсутності документів, зазначених у статті 48 або 51 Закону, Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата на пост Президента України.

Крім того, Комісія звертає увагу, що подана на паперовому носії автобіографія Губенка А. І. не містить відомостей про громадянство, громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, адресу місця проживання із зазначенням часу проживання в Україні, не погашену і не зняту в установленому законом порядку судимість.

Отже, згідно з пунктами 1, 3 частини першої статті 52 Закону в Центральної виборчої комісії є підстави для відмови в реєстрації Губенка А. І. кандидатом на пост Президента України.

Враховуючи викладене, відповідно до частин першої - третьої статті 48, частини першої статті 49, частин першої, дев'ятої статті 51, пунктів 1, 3 частини першої, частини другої статті 52 Закону України "Про вибори Президента України", керуючись статтями 11 - 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити Губенку Анатолію Івановичу в реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

2. Копію цієї постанови надіслати Губенку А. І.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

Т. СЛІПАЧУК
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали