Додаткова копія: Про відмову Таранцю М. С. у реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 5 лютого 2019 року N 226

Київ

Про відмову Таранцю М. С. у реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року

До Центральної виборчої комісії електронною поштою надійшли документи для реєстрації Таранця Миколи Сергійовича кандидатом на пост Президента України.

Розглянувши вказані документи, Центральна виборча комісія встановила.

Згідно зі статтею 48 Закону України "Про вибори Президента України" (далі - Закон), що регулює порядок самовисування, громадянин України, який відповідно до статті 9 Закону може бути обраний Президентом України, особисто подає до Центральної виборчої комісії засвідчену в установленому законом порядку заяву про самовисунення кандидатом на пост Президента України, яка повинна містити визначені частиною другою статті 48 Закону відомості.

Натомість Таранець М. С. особисто не подав до Комісії засвідченої в установленому законом порядку заяви про його самовисунення з зазначеними в ній згодою на оприлюднення біографічних відомостей і декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно зі статтею 50 Закону, а також зобов'язанням у разі обрання передати у порядку, встановленому законом, протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів в управління іншій особі належні йому підприємства та корпоративні права і припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції України та законів України несумісні із зайняттям посту Президента України.

Викладене свідчить про порушення Таранцем М. С. установленого статтею 48 Закону порядку самовисування.

Частиною третьою статті 48 та статтею 51 Закону визначено, що для реєстрації кандидата на пост Президента України, крім заяви про самовисунення, подаються документи, передбачені частиною першою статті 51 Закону.

Так, згідно з пунктом 4 частини першої статті 51 Закону одним із документів, який подається до Комісії для реєстрації кандидата на пост Президента України, є документ про внесення грошової застави відповідно до статті 49 Закону.

Грошова застава вноситься партією, яка висунула кандидата на пост Президента України, або кандидатом на пост Президента України у безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії (після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації) у розмірі два мільйони п'ятсот тисяч гривень (частина перша статті 49 Закону).

Проте документа про внесення Таранцем М. С. грошової застави відповідно до статті 49 Закону не подано. Натомість Таранець М. С. подав копію посвідчення, згідно з яким його пред'явник має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни та учасників бойових дій, а також заяву з викладенням обставин, які, на його думку, обґрунтовують наявність підстав для звільнення його від внесення грошової застави.

Центральна виборча комісія реєструє кандидата на пост Президента України за умови отримання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 50 Закону (пункт 5 частини першої статті 51 Закону).

Частиною першою статті 50 Закону передбачено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року початку виборчого процесу, подається кандидатом на пост Президента України (на паперових носіях та в електронному вигляді) за формою (Форма N 3), визначеною відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" (Закон N 1700-VII).

За змістом пункту 2 Роз'яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори Президента України" під час реєстрації кандидатів на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 грудня 2018 року N 272 (Постанова N 272), на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року декларація кандидата на пост Президента України за 2017 рік (усі сторінки декларації, у тому числі ті сторінки її розділів, стосовно яких у суб'єкта декларування та членів його сім'ї відсутні об'єкти для декларування у відповідному розділі) подається до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатом на пост Президента України після присвоєння такій декларації унікального ідентифікатора документа в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на паперових носіях та в електронному вигляді:

на паперових носіях - роздруковані копії всіх сторінок декларації, розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, засвідчені підписом кандидата на пост Президента України шляхом проставлення його на останній сторінці декларації;

в електронному вигляді - у форматі PDF (*.pdf) на оптичному носії інформації (CD-R, DVD-R) або на USB-флеш-накопичувачі чи іншому пристрої для запам'ятовування, що використовує інтерфейс USB.

Однак передбаченої пунктом 5 частини першої статті 51 Закону з урахуванням зазначеного Роз'яснення (Постанова N 272) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року початку виборчого процесу (на паперових носіях та в електронному вигляді), за формою (Форма N 3), визначеною відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" (Закон N 1700-VII), Таранець М. С. не подав.

Разом з тим Комісія встановила, що Таранець М. С. не подав автобіографії, передвиборної програми, а також чотирьох фотографій кандидата на пост Президента України розміром 4 х 6 см та двох фотографій розміром 9 х 13 см на паперових носіях, обов'язковість подання яких для реєстрації кандидатом на пост Президента України передбачено пунктами 2, 3, 7 частини першої статті 51 Закону.

Пунктами 1, 3 частини першої статті 52 Закону визначено, що в разі порушення встановленого Законом порядку висунення кандидата, відсутності документів, зазначених у статті 48 або 51 Закону, Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата на пост Президента України.

Отже, згідно з пунктами 1, 3 частини першої статті 52 Закону в Центральної виборчої комісії є підстави для відмови в реєстрації Таранця М. С. кандидатом на пост Президента України.

Враховуючи викладене, відповідно до частин першої, третьої статті 48, частини першої статті 49, частини першої статті 50, частин першої, дев'ятої статті 51, пунктів 1, 3 частини першої, частини другої статті 52 Закону України "Про вибори Президента України", керуючись статтями 11 - 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити Таранцю Миколі Сергійовичу в реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

2. Копію цієї постанови надіслати Таранцю М. С.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

Т. СЛІПАЧУК
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали