Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про відмову Тіщенку О. О. в реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 1 лютого 2019 року N 184

Київ

Про відмову Тіщенку О. О. в реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 30 січня 2019 року громадянин України Тіщенко Олександр Олександрович особисто подав заяву разом із доданими документами для реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Розглянувши подані документи, Центральна виборча комісія встановила.

Згідно з частиною другою статті 103 Конституції України Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг тридцяти п'яти років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою.

Частиною першою статті 9 Закону України "Про вибори Президента України" (далі - Закон) встановлено, що Президентом України може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг тридцяти п'яти років, має право голосу, володіє державною мовою і проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років.

Відповідно до поданих Тіщенком О. О. документів, зокрема копії паспорта громадянина України, дата його народження - 11 травня 1984 року, а отже, на день виборів Президента України 31 березня 2019 року він не досягне тридцятип'ятирічного віку, що позбавляє вказану особу права бути обраним Президентом України.

Крім того, згідно зі статтею 48 Закону, що регулює порядок самовисування, громадянин України, який відповідно до статті 9 Закону може бути обраний Президентом України, особисто подає до Центральної виборчої комісії засвідчену в установленому законом порядку заяву про самовисунення кандидатом на пост Президента України, яка повинна містити визначені частиною другою статті 48 Закону відомості.

Натомість Тіщенко О. О., враховуючи викладені вище обставини, не є особою, яка відповідно до статті 9 Закону може бути обраною Президентом України, а отже, ним порушено встановлений статтею 48 Закону порядок самовисування.

Частиною третьою статті 48 Закону встановлено, що до заяви додаються документи, передбачені частиною першою статті 51 Закону.

Пунктом 4 частини першої статті 51 Закону визначено, що до заяви про самовисунення кандидатом на пост Президента України додається документ про внесення грошової застави відповідно до статті 49 Закону.

Частиною першою статті 49 Закону встановлено, що грошова застава вноситься партією, яка висунула кандидата на пост Президента України, або кандидатом на пост Президента України у безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії (після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації) у розмірі два мільйони п'ятсот тисяч гривень.

Натомість Тіщенком О. О. подано до Комісії квитанцію від 22 січня 2019 року N 872220010 про переказ у безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії коштів у сумі 25 гривень.

Таким чином, передбачений пунктом 4 частини першої статті 51 Закону документ про внесення грошової застави відповідно до статті 49 Закону відсутній.

Згідно з пунктом 5 частини першої статті 51 Закону Центральна виборча комісія реєструє кандидата на пост Президента України за умови отримання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 50 Закону.

Статтею 50 Закону передбачено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року початку виборчого процесу, подається кандидатом на пост Президента України (на паперових носіях та в електронному вигляді) за формою, визначеною відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" (Закон N 1700-VII).

Тобто на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року кандидатом на пост Президента України подається декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, про що також зазначено в пункті 2 Роз'яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори Президента України" під час реєстрації кандидатів на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 грудня 2018 року N 272 (Постанова N 272).

Проте Тіщенком О. О. додано до заяви декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, а отже, документ, визначений пунктом 5 частини першої статті 51 Закону, до Комісії не подано.

Згідно з пунктами 1, 3, 7 частини першої статті 52 Закону в разі порушення встановленого цим Законом порядку висунення кандидата, відсутності документів, зазначених у статті 48 або 51 Закону, виявлення інших відповідно до частин другої та третьої статті 103 Конституції України обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом на пост Президента України, права бути обраною Президентом України, Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата на пост Президента України.

Крім того, Комісія звертає увагу, що обсяг поданої Тіщенком О. О. автобіографії перевищує встановлену пунктом 2 частини першої статті 51 Закону максимально допустиму кількість друкованих знаків.

Таким чином, згідно з пунктами 1, 3, 7 частини першої статті 52 Закону в Центральної виборчої комісії є підстави для відмови в реєстрації Тіщенка О. О. кандидатом на пост Президента України.

Враховуючи викладене, відповідно до частини другої статті 103 Конституції України, частини першої статті 9, частин першої, третьої статті 48, частин першої, третьої статті 49, частини першої статті 50, частин першої, дев'ятої статті 51, пунктів 1, 3, 7 частини першої, частини другої статті 52 Закону України "Про вибори Президента України", керуючись статтями 11 - 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити Тіщенку Олександру Олександровичу в реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

2. Повернути Тіщенку О. О. внесені ним на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії кошти.

3. Копію цієї постанови надіслати Тіщенку О. О.

4. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

Т. СЛІПАЧУК
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали