НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА

від 15 серпня 2017 року N 1020

м. Київ

Про відмову ТОВ "АРГО ТРЕЙДІНГ" у видачі ліцензії на постачання природного газу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП), на засіданні НКРЕКП, яке проводилось у формі відкритого слухання, 15 серпня 2017 року розглянула питання про видачу ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АРГО ТРЕЙДІНГ" (далі - ТОВ "АРГО ТРЕЙДІНГ", Товариство), код ЄДРПОУ 40972240.

На підставі поданої ТОВ "АРГО ТРЕЙДІНГ" заяви від 07 серпня 2017 року N ЛГ-349/17 та доданих до неї документів НКРЕКП встановила таке.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Закон N 222-VIII) (далі - Закон про ліцензування) ліцензуванню підлягає діяльність на ринку природного газу, яка ліцензується з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про ринок природного газу" (Закон N 329-VIII) (далі - Закон про ринок газу).

Відповідно до статті 9 Закону про ринок газу (Закон N 329-VIII) господарська діяльність на ринку природного газу, пов'язана, зокрема, з постачанням природного газу, провадиться за умови отримання відповідної ліцензії.

Пунктом 1 частини третьої статті 13 Закону про ліцензування (Закон N 222-VIII) встановлено, що підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії за результатом розгляду заяви про отримання ліцензії є, зокрема, встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

Так, згідно з пунктом 1.5 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 16.02.2017 N 201 (Постанова N 201) (далі - Ліцензійні умови), до заяви про отримання ліцензії здобувачем надаються документи згідно з переліком, який є вичерпним:

1) копія паспорта керівника здобувача ліцензії (або довіреної особи) із відміткою органу державної податкової служби про повідомлення про відмову через свої релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (подається тільки фізичними особами-підприємцями, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби);

2) відомості про засоби провадження господарської діяльності з постачання природного газу згідно з додатком 2 до Ліцензійних умов (Постанова N 201).

При цьому пунктом 1.3 Ліцензійних умов (Постанова N 201) визначено, що засіб провадження господарської діяльності - будівлі і приміщення, що знаходяться у власності чи користуванні ліцензіата, для організації прийому і обслуговування споживачів та персональний веб-сайт ліцензіата в мережі Інтернет, засоби комунікацій із споживачами (телефон, E-mail).

Так, Товариством надані відомості про засоби провадження господарської діяльності з постачання природного газу, в яких зазначено веб-сайт ТОВ "АРГО ТРЕЙДІНГ" (http://www.argo-treyding.in.ua), який є відсутнім.

Таким чином, розглянувши надані ТОВ "АРГО ТРЕЙДІНГ" документи, НКРЕКП дійшла висновку про невідповідність здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

Відповідно до частини четвертої статті 13 Закону про ліцензування (Закон N 222-VIII) у разі відмови у видачі ліцензії на підставі встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії, здобувач ліцензії може подати до органу ліцензування нову заяву про отримання ліцензії після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.

Таким чином, якщо ТОВ "АРГО ТРЕЙДІНГ" має намір звернутися із новою заявою про отримання ліцензії з постачання природного газу, НКРЕКП пропонує усунути причини, що стали підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії, а саме забезпечити наявність та функціонування персонального веб-сайту ТОВ "АРГО ТРЕЙДІНГ".

У зв'язку із зазначеним відповідно до пункту 1 частини третьої статті 13 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Закон N 222-VIII) та Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (Закон N 1540-VIII) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постановляє:

Відмовити ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АРГО ТРЕЙДІНГ" (код ЄДРПОУ 40972240) у видачі ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу у зв'язку з невідповідністю здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

 

Голова НКРЕКП

Д. Вовк
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали