НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 28 листопада 2011 року N 2265

м. Київ

Про відмову ТОВ "РІЕЛ ПАУЕР СЕПЛАЙ" у видачі ліцензії з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом

Національна комісія регулювання електроенергетики України на відкритому засіданні 28 листопада 2011 року розглянула питання про видачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РІЕЛ ПАУЕР СЕПЛАЙ" ліцензії на право провадження діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом.

На підставі поданих заявником документів Комісією встановлено таке.

Згідно з пунктом 2.13 Інструкції про порядок видачі ліцензій Національною комісією регулювання електроенергетики на здійснення окремих видів підприємницької діяльності, затвердженої постановою НКРЕ від 06.10.99 N 1305, у видачі ліцензії може бути відмовлено рішенням НКРЕ в разі недостатності в суб'єкта підприємницької діяльності власних коштів (активів), неможливості додержання інших показників та вимог, що обмежують ризики операцій на Оптовому ринку електроенергії, ринках газу, нафти та нафтопродуктів згідно з нормативами, установленими НКРЕ.

Постановою НКРЕ від 29.07.99 N 983 "Про затвердження нормативів достатності власних активів суб'єктів підприємницької діяльності" визначено, що показники нормативів достатності власних активів, розраховані для кожного суб'єкта підприємницької діяльності, повинні відповідати нормативам, визначеним цією постановою. Якщо підприємство не дотримується вимог хоча б одного з нормативів, воно повинне надати Комісії додаткові гарантії у формі банківської гарантії або копії договору на відкриття кредитної лінії, що підтверджує відповідність затвердженим нормативам.

При цьому, норматив достатності власних активів - наявність тих активів у суб'єктів підприємницької діяльності, які забезпечують оплату вартості місячних обсягів постачання електричної енергії та природного газу.

На підставі даних балансу ТОВ "РІЕЛ ПАУЕР СЕПЛАЙ" станом на 30.09.2011 показники нормативів достатності власних активів не відповідають Нормативам достатності власних активів суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженим постановою НКРЕ від 29.07.99 N 983.

ТОВ "РІЕЛ ПАУЕР СЕПЛАЙ" було надано додаткові фінансові гарантії у вигляді Договору про відновлювальну кредитну лінію від 01.11.2011 N 1378-11 (далі - Договір), укладеного з АТ "БАНК "ФІНАНСИ та КРЕДИТ".

Відповідно до пункту 2.1 Договору видача кредитних коштів у межах кредитної лінії здійснюється при обов'язковому виконанні наступних умов:

наявності рішення Кредитного комітету Банку про надання кожного кредитного траншу;

підписання договору застави майнових прав на одержання грошової виручки по договорах, які укладені ТОВ "РІЕЛ ПАУЕР СЕПЛАЙ" на постачання електроенергії, загальною вартістю не менше, ніж сума наданих кредитних коштів.

Разом з тим відповідних договорів застави майнових прав Товариством не надано.

На підставі зазначеного Комісія дійшла висновку, що документи, подані заявником, не відповідають пункту 2.13 Інструкції в частині дотримання установлених НКРЕ нормативів достатності власних активів та інших показників (вимог), що обмежують ризики операцій на Оптовому ринку електроенергії.

Відповідно до Положення про порядок видачі Національною комісією регулювання електроенергетики ліцензій на провадження діяльності, пов'язаної з виробництвом, передачею та постачанням електричної енергії, комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії, виробництвом теплової енергії на теплоелектроцентралях та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.99 N 753, та Інструкції про порядок видачі ліцензій НКРЕ на здійснення окремих видів підприємницької діяльності, затвердженої постановою НКРЕ від 06.10.99 N 1305, Національна комісія регулювання електроенергетики України постановляє:

Відмовити ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РІЕЛ ПАУЕР СЕПЛАЙ" (код ЄДРПОУ 37772356, місто Київ, вулиця Патріса Лумумби, буд. 4/6) у видачі ліцензії на право провадження діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом.

 

Голова Комісії

С. Тітенко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали