Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про відмову у погодженні проекту регуляторного акта

lign=center>

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

РІШЕННЯ

від 1 листопада 2010 року N 1096

Про відмову у погодженні проекту регуляторного акта

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва у відповідності до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянув:

проект Закону України "Про особливості здійснення державних закупівель окремих товарів, робіт і послуг при використанні ядерної енергії" (надалі - проект Закону) та документи, що додаються до нього, подані листами Міністерства палива та енергетики України N 01/33-0749 від 25.08.2010 р. та N 06/33-0960 від 17.09.2010 р.

За результатами здійснення аналізу проекту Закону та відповідного аналізу регуляторного впливу на дотримання вимог статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" встановив:

Проектом Закону пропонується встановити особливості здійснення державних закупівель таких товарів, робіт і послуг, як ядерне паливо, послуги з виробництва та поводження з ним, а також контроль за здійсненням таких закупівель.

Проте проект Закону потребує подальшого доопрацювання з огляду на те, що розробником не дотримано відповідності даного проекту Закону статтям 4, 5 та 8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", а також Методики проведення аналізу регуляторного впливу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. N 308.

Зокрема, пунктом 2 розділу II "Прикінцеві положення" проекту Закону пропонується внести зміни до Закону України "Про здійснення державних закупівель", виклавши частину четверту статті 2 в іншій редакції.

Слід зазначити, що частиною четвертою статті 2 вказаного Закону встановлений перелік товарів, робіт і послуг, особливості здійснення закупівлі яких визначаються окремими законами України. Даний перелік охоплює 12 абзаців.

Водночас, із прийняттям проекту Закону окремими законами України визначатимуться лише особливості здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, передбачених проектом Закону, зокрема, централізоване постачання теплової енергії; ядерне паливо та ядерні матеріали, виготовлення ядерного палива та ядерних матеріалів і поводження з ними (перевезення, зберігання, переробка), поводження з відпрацьованим ядерним паливом (перевезення, зберігання, переробка) та продуктами його переробки.

Тобто інші види товарів, робіт і послуг, які на даний час підпадають під частину четверту статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель", повинні будуть закуповуватися згідно із нормами даного Закону.

Вищезазначені зміни ніяким чином не обґрунтовані розробником проекту Закону. Крім того, слід зауважити, що доцільним є викладення лише абзацу восьмого частини четвертої статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель" у запропонованій проектом Закону редакції.

Отже, запропоновані проектом Закону норми порушують статтю 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" в частинах:

- доцільності, тобто розробником достатньо не обґрунтована необхідність внесення запропонованих проектом Закону норм в такому вигляді, а також - наскільки проблема, яку пропонується вирішити у запропонованій спосіб, викликана саме недосконалістю діючого законодавства України, яке регулює дане питання;

- адекватності, тобто відповідності форм та рівня державного регулювання господарських відносин потребі у вирішенні існуючої проблеми та ринковим вимогам з урахуванням усіх прийнятних альтернатив;

- ефективності, тобто яким чином при запровадженні зазначених норм буде забезпечено досягнення внаслідок дії такого регуляторного акта максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів суб'єктів господарювання, громадян та держави;

- збалансованості, оскільки розробником не доведено балансу інтересів громадян, суб'єктів господарювання і держави внаслідок реалізації проекту Закону.

Також при розробці проекту Закону не дотримано вимог статті 5 даного Закону в частині викладення положень регуляторного акта у спосіб, який є доступним та однозначним для розуміння особами, які повинні впроваджувати або виконувати вимоги цього регуляторного акта.

Окрім цього, при розробці проекту Закону не дотримано вимог статті 10 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та Методики проведення аналізу регуляторного впливу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. N 308.

Зокрема, в пункті 9 аналізу регуляторного впливу невірно визначені заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності проекту Закону, та не зазначені строки їх проведення.

Таким чином, при розробці даного проекту Закону Міністерством палива та енергетики України не дотримано вимог статей 4, 5 та 8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Враховуючи викладене, керуючись частиною 5 статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва вирішив:

відмовити в погодженні проекту Закону України "Про особливості здійснення державних закупівель окремих товарів, робіт і послуг при використанні ядерної енергії".

 

Голова 

М. Бродський 


 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали