Додаткова копія: Про відмову у видачі ліцензії з постачання електричної енергії споживачу ПРАТ "ТОВКАЧІВСЬКИЙ ГЗК"

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА

від 27 листопада 2018 року N 1543

м. Київ

Про відмову у видачі ліцензії з постачання електричної енергії споживачу ПРАТ "ТОВКАЧІВСЬКИЙ ГЗК"

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП), на засіданні, яке проводилось у формі відкритого слухання, 27 листопада 2018 року розглянула заяву ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ТОВКАЧІВСЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ" (далі - ПРАТ "ТОВКАЧІВСЬКИЙ ГЗК"), код ЄДРПОУ 01056244, про отримання ліцензії з постачання електричної енергії споживачу та додані до неї документи, одержані НКРЕКП 15 листопада 2018 року, та встановила.

Пунктом 1.2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, затверджених постановою НКРЕКП від 27 грудня 2017 року N 1469 (Постанова N 1469) (далі - Ліцензійні умови), визначено, що суб'єкт господарювання, який має намір отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, має відповідати цим Ліцензійним умовам (Постанова N 1469), а суб'єкт господарювання, який має ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, зобов'язаний виконувати вимоги цих Ліцензійних умов.

Згідно з пунктом 1.5 Ліцензійних умов (Постанова N 1469) до заяви про отримання ліцензії здобувачем ліцензії додається, зокрема, відомість про засоби провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу за формою, визначеною додатком 2 до Ліцензійних умов (Постанова N 1469), яка має містити, зокрема, інформацію про веб-сайт.

При цьому відповідно до пункту 1.3 Ліцензійних умов (Постанова N 1469) веб-сайт є одним із засобів провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу.

Крім того, згідно з підпунктом 8 пункту 2.2 Ліцензійних умов (Постанова N 1469) забезпечення функціонування веб-сайту в мережі Інтернет, в якому, зокрема, вказуються засоби комунікації (поштова адреса, номер телефону для звернення споживачів, адреси та телефони центрів обслуговування споживачів, електронна пошта для прийому електронних повідомлень від споживачів), розміщуються нормативно-правові акти, що регулюють діяльність на ринку електричної енергії, згідно з якими електропостачальник здійснює ліцензовану діяльність, інформація щодо порядку подання споживачами звернень, скарг, претензій, надання повідомлень про загрозу електробезпеці та їх розгляду, є однією з організаційних вимог при провадженні діяльності з постачання електричної енергії споживачем.

Разом з тим у наданій ПРАТ "ТОВКАЧІВСЬКИЙ ГЗК" відомості про засоби провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу в графі "Інформація про наявність власного веб-сайту" здобувачем ліцензії зазначено сайт https://tovkgzk.000webhostapp.com/, при завантаженні якого зазначається помилка "403 Forbidden".

Таким чином, здобувачем ліцензії не дотримано вимог підпункту 8 пункту 2.2 Ліцензійних умов (Постанова N 1469) щодо забезпечення функціонування веб-сайту в мережі Інтернет.

З огляду на викладене вище, здобувач ліцензії не відповідає Ліцензійним умовам (Постанова N 1469).

Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 13 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Закон N 222-VIII) підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії за результатом розгляду заяви про отримання ліцензії є встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

Таким чином, якщо ПРАТ "ТОВКАЧІВСЬКИЙ ГЗК" має намір звернутися із новою заявою про отримання ліцензії з постачання електричної енергії споживачу, НКРЕКП пропонує усунути причини, що стали підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії, а саме розмістити на сайті інформацію згідно з підпунктом 8 пункту 2.2 Ліцензійних умов (Постанова N 1469) та надати заяву відповідно до додатка 1 Ліцензійних умов (Постанова N 1469) із заповненням усієї необхідної інформації.

З огляду на викладене, відповідно до пункту 1 частини третьої статті 13 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Закон N 222-VIII) та Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (Закон N 1540-VIII) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постановляє:

Відмовити ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ "ТОВКАЧІВСЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ" (код ЄДРПОУ 01056244) у видачі ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу у зв'язку з встановленням невідповідності здобувача ліцензії Ліцензійним умовам (Постанова N 1469), встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

 

Голова НКРЕКП

О. Кривенко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали