Додаткова копія: Про відмову у видачі ліцензії з постачання електричної енергії споживачу ПРАТ "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ"

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА

від 23 листопада 2018 року N 1483

м. Київ

Про відмову у видачі ліцензії з постачання електричної енергії споживачу ПРАТ "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ"

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП), на засіданні, яке проводилось у формі відкритого слухання, 23 листопада 2018 року розглянула заяву ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ" (далі - ПРАТ "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ"), код ЄДРПОУ 00191885, про отримання ліцензії з постачання електричної енергії споживачу та додані до неї документи, одержані НКРЕКП 12 листопада 2018 року, та встановила.

Пунктом 1.2 Ліцензійних умов (Постанова N 1469) визначено, що суб'єкт господарювання, який має намір отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, має відповідати цим Ліцензійним умовам (Постанова N 1469), а суб'єкт господарювання, який має ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, зобов'язаний виконувати вимоги цих Ліцензійних умов.

Відповідно до пункту 1.4 (Постанова N 1469) здобувач ліцензії подає до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП), заяву про отримання ліцензії за формою згідно з додатком 1 (Постанова N 1469).

Згідно з пунктом 1.5 Ліцензійних умов (Постанова N 1469) до заяви про отримання ліцензії здобувачем ліцензії додається, зокрема, відомість про засоби провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, за формою, визначеною додатком 2 до Ліцензійних умов (Постанова N 1469), яка має містити, зокрема, інформацію про веб-сайт та засоби комунікації зі споживачами (номер телефону для звернення споживачів, електронну пошту для прийому електронних повідомлень від споживачів).

При цьому згідно з підпунктом 8 пункту 2.2 Ліцензійних умов (Постанова N 1469) забезпечення функціонування веб-сайту в мережі Інтернет, в якому, зокрема, вказуються засоби комунікації (поштова адреса, номер телефону для звернення споживачів, адреси та телефони центрів обслуговування споживачів, електронна пошта для прийому електронних повідомлень від споживачів), розміщення нормативно-правових актів, що регулюють діяльність на ринку електричної енергії, згідно з якими електропостачальник здійснює ліцензовану діяльність, інформації щодо порядку подання споживачами звернень, скарг, претензій, надання повідомлень про загрозу електробезпеці та їх розгляду є однією з організаційних вимог до провадження діяльності з постачання електричної енергії споживачем.

Разом з тим на сайті ПРАТ "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ" відсутня інформація щодо порядку подання споживачами звернень, скарг, претензій, надання повідомлень про загрозу електробезпеці та їх розгляду та не розміщено Ліцензійні умови (Постанова N 1469) як один із нормативно-правових актів, що регулюють діяльність на ринку електричної енергії в частині постачання електричної енергії споживачу.

Крім того, інформація щодо режиму роботи, зазначена здобувачем ліцензії у Відомостях про засоби провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу (Постанова N 1469), не відображена на веб-сайті здобувача ліцензії.

Додатково зазначаємо, що подана ПРАТ "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ" заява про отримання ліцензії з постачання електричної енергії споживачу не відповідає формі, наведеній у додатку 1 до Ліцензійних умов (Постанова N 1469), а також не містить інформації щодо місцезнаходження та керівника ПРАТ "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ".

При цьому до заяви про отримання ліцензії з постачання електричної енергії споживачу здобувачем ліцензії додана копія наказу про покладення обов'язків в. о. Генерального директора на Алексєєва Є. В. не засвідчена у встановленому порядку.

З огляду на викладене вище, здобувачем ліцензії не дотримано вимог пункту 1.4 Ліцензійних умов (Постанова N 1469) щодо форми заяви про отримання ліцензії з виробництва електричної енергії із зазначенням у ній необхідної інформації та підпункту 8 пункту 2.2 Ліцензійних умов (Постанова N 1469) щодо забезпечення функціонування веб-сайту в мережі Інтернет.

Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 13 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Закон N 222-VIII) підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії за результатом розгляду заяви про отримання ліцензії є встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

Таким чином, якщо ПРАТ "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ" має намір звернутися із новою заявою про отримання ліцензії з постачання електричної енергії споживачу, НКРЕКП пропонує усунути причини, що стали підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії, а саме розмістити на сайті інформацію згідно з підпунктом 8 пункту 2.2 Ліцензійних умов (Постанова N 1469) та надати заяву відповідно до додатка 1 Ліцензійних умов (Постанова N 1469) із зазначенням усієї необхідної інформації.

З огляду на викладене, відповідно до пункту 1 частини третьої статті 13 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Закон N 222-VIII) та Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (Закон N 1540-VIII) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постановляє:

Відмовити ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ" (код ЄДРПОУ 00191885) у видачі ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу у зв'язку з встановленням невідповідності здобувача ліцензії Ліцензійним умовам (Постанова N 1469), встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

 

Голова НКРЕКП

О. Кривенко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали