Додаткова копія: Про відмову у видачі ліцензії з постачання електричної енергії споживачу ТОВ "СІМАНТЕКС"

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА

від 19 березня 2019 року N 355

м. Київ

Про відмову у видачі ліцензії з постачання електричної енергії споживачу ТОВ "СІМАНТЕКС"

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП), на засіданні, яке проводилось у формі відкритого слухання, 19 березня 2019 року розглянула заяву ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СІМАНТЕКС" (далі - ТОВ "СІМАНТЕКС"), код ЄДРПОУ 40979287, про отримання ліцензії з постачання електричної енергії споживачу та додані до неї документи, одержані НКРЕКП 05 березня 2019 року, та встановила.

Пунктом 1.2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, затверджених постановою НКРЕКП від 27 грудня 2017 року N 1469 (Постанова N 1469) (далі - Ліцензійні умови), визначено, що суб'єкт господарювання, який має намір отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, має відповідати цим Ліцензійним умовам.

Згідно з пунктом 1.5 Ліцензійних умов (Постанова N 1469) до заяви про отримання ліцензії здобувачем ліцензії додається, зокрема, відомість про засоби провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу за формою, наведеною в додатку 2 до Ліцензійних умов (Постанова N 1469), яка має містити, зокрема, інформацію про веб-сайт, електронну пошту для прийому електронних повідомлень від споживачів та телефон для звернення споживачів.

При цьому відповідно до пункту 1.3 Ліцензійних умов (Постанова N 1469) веб-сайт ліцензіата в мережі Інтернет, e-mail та телефон є засобами провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу.

Крім того, згідно з підпунктом 8 пункту 2.2 Ліцензійних умов (Постанова N 1469) однією з організаційних вимог при провадженні діяльності з постачання електричної енергії споживачу є забезпечення функціонування веб-сайту ліцензіата в мережі Інтернет, в якому, зокрема, має бути вказано засоби комунікації (поштову адресу, номер телефону для звернення споживачів, адреси та телефони центрів обслуговування споживачів, електронна пошта для прийому електронних повідомлень від споживачів), розміщуються нормативно-правові акти, що регулюють діяльність на ринку електричної енергії, згідно з якими електропостачальник здійснює ліцензовану діяльність.

У наданій ТОВ "СІМАНТЕКС" Відомості про засоби провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу (далі - Відомість) зазначено інформацію щодо веб-сайту, номера телефону для звернення споживачів та електронної пошти для прийому електронних повідомлень від споживачів - http://simantex.com.ua/ (далі - веб-сайт), (066) 445-81-08, (068) 568-60-10 та simantex_energy@ukr.net.

Разом з тим за номерами телефонів для звернення споживачів, зазначених у Відомості та на веб-сайті, зв'язок відсутній; відповідь на повідомлення, надіслане на адресу електронної пошти simantex_energy@ukr.net, зазначену у Відомості та на веб-сайті, не отримано.

Крім того, режим роботи, зазначений у Відомості, не відповідає інформації, зазначеній на веб-сайті у розділі "Контакти".

Також слід зазначити, що деякі нормативно-правові акти, що регулюють діяльність на ринку електричної енергії, згідно з якими електропостачальник здійснює ліцензовану діяльність, зазначені на веб-сайті ТОВ "СІМАНТЕКС" у розділі "Нормативна база", втратили чинність.

Таким чином, здобувачем ліцензії не дотримано вимог пункту 1.2 (Постанова N 1469) та підпункту 8 пункту 2.2 Ліцензійних умов (Постанова N 1469).

Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 13 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Закон N 222-VIII) підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії за результатом розгляду заяви про отримання ліцензії є встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

Таким чином, якщо ТОВ "СІМАНТЕКС" має намір звернутися із новою заявою про отримання ліцензії з постачання електричної енергії споживачу, НКРЕКП пропонує усунути причини, що стали підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії, а саме зазначити у Відомості функціонуючі засоби провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, зокрема номер телефону для звернення споживачів та електронну пошту для прийому електронних повідомлень від споживачів; забезпечити функціонування веб-сайту із зазначенням на ньому, за необхідності, відповідних засобів комунікації, режиму роботи кол-центру та нормативно-правових актів, що регулюють діяльність на ринку електричної енергії, згідно з якими електропостачальник здійснює ліцензовану діяльність.

З огляду на викладене, відповідно до пункту 1 частини третьої статті 13 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Закон N 222-VIII) та Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (Закон N 1540-VIII) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постановляє:

Відмовити ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СІМАНТЕКС" (код ЄДРПОУ 40979287) у видачі ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу у зв'язку з невідповідністю здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

 

Голова НКРЕКП

О. Кривенко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали