Додаткова копія: Про відмову у видачі ліцензії з виробництва електричної енергії ТОВ "НАФТОГАЗ АВТОМАТИЗАЦІЯ"

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА

від 19 березня 2019 року N 356

м. Київ

Про відмову у видачі ліцензії з виробництва електричної енергії ТОВ "НАФТОГАЗ АВТОМАТИЗАЦІЯ"

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП), на засіданні, яке проводилось у формі відкритого слухання, 19 березня 2019 року розглянула заяву ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НАФТОГАЗ АВТОМАТИЗАЦІЯ" (далі - ТОВ "НАФТОГАЗ АВТОМАТИЗАЦІЯ"), код ЄДРПОУ 36246622, про отримання ліцензії з виробництва електричної енергії та додані до неї документи, одержані НКРЕКП 05 березня 2019 року, та встановила.

Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 13 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Закон N 222-VIII) (далі - Закон) однією з підстав для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії за результатом розгляду заяви про отримання ліцензії є встановлення невідповідності здобувача ліцензії ліцензійним умовам, встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

Згідно з пунктом 1.2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 22 березня 2017 року N 309 (Постанова N 309) (далі - Ліцензійні умови), здобувач ліцензії для її одержання зобов'язаний відповідати цим Ліцензійним умовам (Постанова N 309).

Відповідно до пункту 1.6 Ліцензійних умов (Постанова N 309) до заяви про отримання ліцензії здобувачем ліцензії додаються документи згідно з переліком, який є вичерпним, зокрема:

засвідчені керівником або уповноваженою особою здобувача ліцензії копії документів, що підтверджують наявність у здобувача ліцензії на праві власності, господарського відання, користування, лізингу або на підставі договору концесії заявлених засобів провадження господарської діяльності у місцях провадження господарської діяльності;

відомість про місця та засоби провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії (додаток 2).

Згідно з наданою ТОВ "НАФТОГАЗ АВТОМАТИЗАЦІЯ" Відомістю про місця та засоби провадження з виробництва електричної енергії (далі - Відомість) здобувач ліцензії має намір провадити господарську діяльність на даховій сонячній електростанції у складі фотогальванічних елементів 265 Вт у кількості 550 одиниць та інверторів типу Huawei Sun 2000-33 KTL у кількості 2 одиниць та типу Huawei Sun 2000-36 KTL у кількості 2 одиниць.

На підтвердження наявності у ТОВ "НАФТОГАЗ АВТОМАТИЗАЦІЯ" на праві власності, господарського відання, користування, лізингу або на підставі договору концесії заявлених засобів провадження у місцях провадження господарської діяльності за адресою: Запорізька обл., Запорізький р-н, с. Петропавлівка, вул. Центральна, 1А, здобувачем ліцензії, зокрема, надано копії:

1) договору від 01 листопада 2018 року N 418/152 (далі - Договір) з ТОВ "ІНФОКОМ ЛТД" щодо виконання комплексу робіт з проектування, будівництва, постачання матеріалів, комплектуючих, устаткування (далі - Товар), монтажу та введення в експлуатацію дахової сонячної електростанції, розташованої за адресою: Запорізька обл., Запорізький р-н, с. Петропавлівка, вул. Центральна, 1А.

Відповідно до пунктів 1.2 та 3.1 Договору найменування, кількість, ціна, умови поставки Товару, терміни виконання робіт вказані в додатках (специфікаціях). Здача і приймання виконаних робіт по окремих специфікаціях оформлюються актами здачі-приймання виконаних робіт.

При цьому копій зазначених додатків (специфікацій) та актів здачі-приймання виконаних робіт ТОВ "НАФТОГАЗ АВТОМАТИЗАЦІЯ" не надано;

2) видаткової накладної від 04 лютого 2019 року N РН-0000002 на поставку ТОВ "СОНЯЧНІ СТАНДАРТНІ РІШЕННЯ" фотогальванічних елементів потужністю 265 Вт на підставі рахунку-фактури від 01 лютого 2019 року N 2 та договору від 31 січня 2019 року N 119/043.

Разом з тим здобувачем ліцензії копій відповідних рахунку-фактури від 01 лютого 2019 року N 2 та договору від 31 січня 2019 року N 119/043 надано не було;

3) договору оренди покрівель від 28 вересня 2018 року N 318/131 про надання ТОВ "НАФТОГАЗ АВТОМАТИЗАЦІЯ" у строкове платне користування покрівлі будівель за адресою: Запорізька обл., Запорізький р-н, с. Петропавлівка, вул. Центральна, 1А строком на 14 років.

Згідно зі статтею 794 Цивільного кодексу України право користування нерухомим майном, яке виникає на підставі договору найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), укладеного на строк не менше як три роки, підлягає державній реєстрації відповідно до закону.

При цьому державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (стаття 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень").

Разом з тим у НКРЕКП відсутня інформація щодо державної реєстрації права користування здобувачем ліцензії зазначеним вище нерухомим майном.

Ураховуючи зазначене, здобувачем ліцензії не підтверджено наявність на праві власності, господарського відання, користування, лізингу або на підставі договору концесії заявлених засобів провадження у місцях провадження господарської діяльності.

Крім того, у наданій ТОВ "НАФТОГАЗ АВТОМАТИЗАЦІЯ" Відомості відсутня інформація щодо найменування, типу та заводських номерів заявленого електрогенеруючого обладнання, що не відповідає формі відомості про місця та засоби провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії, наведеній у додатку 2 до Ліцензійних умов (Постанова N 309).

Таким чином, ТОВ "НАФТОГАЗ АВТОМАТИЗАЦІЯ" не відповідає вимогам пунктів 1.2 (Постанова N 309) та 1.6 Ліцензійних умов (Постанова N 309).

Відповідно до частини четвертої статті 13 Закону (Закон N 222-VIII) у разі відмови у видачі ліцензії на підставі встановлення невідповідності здобувача ліцензії Ліцензійним умовам (Постанова N 309), встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії, здобувач ліцензії може подати до органу ліцензування нову заяву про отримання ліцензії після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.

Отже, якщо ТОВ "НАФТОГАЗ АВТОМАТИЗАЦІЯ" має намір звернутися із новою заявою про отримання ліцензії з виробництва електричної енергії, НКРЕКП пропонує усунути причини, що стали підставою для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії, а саме надати до НКРЕКП засвідчені копії документів щодо наявності на праві власності, господарського відання, користування, лізингу або на підставі договору концесії заявлених засобів провадження господарської діяльності у місці провадження господарської діяльності та уточнену Відомість про місця та засоби провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії.

З огляду на викладене, відповідно до пункту 1 частини третьої статті 13 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Закон N 222-VIII) та Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (Закон N 1540-VIII) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постановляє:

Відмовити ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НАФТОГАЗ АВТОМАТИЗАЦІЯ" (код ЄДРПОУ 36246622) у видачі ліцензії на право провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії у зв'язку із встановленням невідповідності здобувача ліцензії Ліцензійним умовам (Постанова N 309), встановленим для провадження виду господарської діяльності, зазначеного в заяві про отримання ліцензії.

 

Голова НКРЕКП

О. Кривенко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали