МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 12 квітня 2012 року N 461

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянуло проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про управління об'єктами державної власності" (далі - проект Закону) та документи, що надані до нього листами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 10.01.2012 N 03/13-103 і від 06.02.2012 N 03/13-592.

За результатами розгляду проекту Закону на дотримання вимог статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" встановлено, що метою законопроекту є удосконалення норми визначення розміру нарахувань дивідендів та частини чистого прибутку з урахуванням прибутку, який відображається в бухгалтерському обліку в результаті виконання законів України "Про деякі питання заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію" (Закон N 3319-VI), "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо питань оподаткування природного газу та електричної енергії" (Закон N 3320-VI).

Законопроектом передбачається внести зміни до частини п'ятої статті 11 та частини другої статті 111 Закону України "Про управління об'єктами державної власності", згідно з якими чистий прибуток господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, та господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних капіталах господарських товариств, частка держави яких становить 100 відсотків, зменшується на суму прибутку, яка виникла в результаті виконання вищевказаних законів України.

Однак проект Закону не може бути погоджений з таких причин.

Відповідно до проекту Закону державні підприємства енергетичної галузі та підприємства, які здійснюють теплопостачання і постачання газу, отримають можливість зменшення чистого прибутку (з якого здійснюються відрахування до державного бюджету у вигляді дивідендів) на суму кредиторської заборгованості, що списана відповідно до законів України "Про деякі питання заборгованості за спожитий газ та електричну енергію" (Закон N 3319-VI) та "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо питань оподаткування природного газу та електричної енергії" (Закон N 3320-VI).

Проте реалізація проекту Закону призведе до зменшення надходжень до державного бюджету.

З огляду на те, що прийняття проекту Закону впливатиме на показники бюджету в поточному бюджетному періоді, до проекту Закону має бути додано фінансово-економічне обґрунтування з відповідними розрахунками, як це передбачено § 70 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 N 950 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09.11.2011 N 1156 (Постанова N 1156)).

Вищезазначені обґрунтування головний розробник не надав, а аналіз регуляторного впливу до проекту Закону не містить фінансово-економічних розрахунків втрат і доходів бюджету та механізму компенсації втрат державного бюджету для досягнення його збалансованості.

Зважаючи на вищенаведене, проект Закону не відповідає принципам доцільності, ефективності та збалансованості, що не узгоджується з вимогами статті 4 Закону України "Про засади державної регуляторної діяльністі".

Крім цього, в пакеті документів, що надав розробник, немає копії повідомлення про оприлюднення проекту постанови, що, з одного боку, не відповідає вимогам статті 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" в частині належного оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій у спосіб, передбачений статтею 13 цього Закону, а з іншого -статті 4 вищезазначеного Закону України в частині прозорості та врахування громадської думки (відкритості для фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань дій регуляторних органів на всіх етапах їх регуляторної діяльності) та статті 5 цього ж Закону в частині оприлюднення проектів регуляторних актів з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань, а також проведення відкритих обговорень за участю представників громадськості питань, пов'язаних з регуляторною діяльністю.

Ураховуючи викладене, керуючись частиною п'ятою статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", наказую

Відмовити в погодженні проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про управління об'єктами державної власності".

 

Міністр економічного
розвитку і торгівлі України

П. О. Порошенко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали