ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 13 жовтня 2017 року N 450

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Державною регуляторною службою України відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянуто проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення зміни до Порядку здійснення спеціалізованого використання водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах), внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі України" (далі - проект постанови), а також документи, що додаються до проекту постанови, подані листом Державного агентства рибного господарства України від 16.08.2017 N 2-6-5/4562-17.

За результатами проведеного аналізу проекту постанови та відповідного аналізу регуляторного впливу (далі - АРВ) на відповідність вимогам статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" (далі - Закон про регуляторну політику) встановлено:

проектом постанови пропонується внести зміни до Порядку здійснення спеціалізованого використання водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах), внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі України, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 N 992 (Постанова N 992) (далі - проект Порядку).

Як вбачається з АРВ до проекту постанови, його розроблено з метою зменшення впливу на підприємницьку діяльність суб'єктів господарювання у відповідній сфері.

Однак проект постанови не може бути погоджений Службою у представленій редакції з огляду на нижчезазначене.

Проектом Порядку пропонується доповнити новим пунктом 131, яким передбачається, зокрема, перехід права на частку добування (вилову) від одного користувача до іншого шляхом правонаступництва відповідно до законодавства України або за результатами аукціону.

Водночас за результатами аналізу норм Господарського та Цивільного кодексів України, а також інших нормативно-правових актів, що діють у даній сфері правового регулювання, було встановлено, що запропоновані зміни не матимуть механізмів практичної реалізації.

З огляду на відсутність механізмів та способів реалізації вказаного питання внесення запропонованих змін до проекту Порядку є недоцільним.

Також звертаємо увагу розробника на наступне.

Пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України" від 06.09.2005 N 870 встановлено, що проект постанови Кабінету Міністрів України готується у разі:

затвердження положення або іншого нормативно-правового акта;

затвердження, прийняття або приєднання до міжнародних договорів;

внесення змін до тексту постанов Кабінету Міністрів України, затверджених ними положень або інших нормативно-правових актів;

визнання такими, що втратили чинність, постанов Кабінету Міністрів України або їх скасування.

Із змісту зазначеного вбачається, що розробленню даного проекту постанови має передувати внесення відповідних змін до Господарського, Цивільного кодексів України, Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" (Закон N 3677-VI).

Враховуючи вказане, внесення змін до проекту постанови не узгоджується з одним з принципів державної регуляторної політики, встановленого статтею 4 Закону про регуляторну політику, а саме принципом передбачуваності, під яким розуміється послідовність регуляторної діяльності, відповідність її цілям державної політики, а також планам з підготовки проектів регуляторних актів, що дозволяє суб'єктам господарювання здійснювати планування їхньої діяльності, та статтею 5 цього Закону, якою визначено, що забезпечення здійснення державної регуляторної політики включає, серед іншого, недопущення прийняття регуляторних актів, які є непослідовними або не узгоджуються чи дублюють діючі регуляторні акти.

Також слід підкреслити, що при визначенні проблеми у I розділі АРВ розробником серед іншого зазначено, що запропоновані зміни спрямовані на дерегуляцію та зменшення впливу держави на підприємницьку діяльність суб'єктів господарювання.

Однак такі аргументи не відповідають дійсним обставинам, а також не мають жодного відношення до дерегуляції. Крім того, завдання щодо розробки даного проекту акта відсутнє у Плані заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 N 615-р (План N 615-р).

При цьому зауважуємо, що під дерегуляцією господарської діяльності розуміється, перш за все, максимальне спрощення умов ведення господарської діяльності шляхом зменшення втручання державних органів у підприємницьку діяльність, усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у розвитку підприємництва.

Враховуючи вищевикладене, за результатами розгляду положення проекту Порядку та АРВ встановлено, що проект розроблено без дотримання ключових принципів державної регуляторної політики, а саме: доцільності, ефективності, адекватності та збалансованості визначених статтею 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", а також вимог статті 8 у частині підготовки АРВ з урахуванням вимог Методики проведення аналізу регуляторного впливу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 N 308 (зі змінами).

Ураховуючи вищенаведене, керуючись частиною п'ятою статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", Державною регуляторною службою України вирішено:

відмовити в погодженні проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення зміни до Порядку здійснення спеціалізованого використання водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах), внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі України".

 

Голова Державної регуляторної
служби України

К. Ляпіна
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали