Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 22 листопада 2017 року N 531

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Державною регуляторною службою України відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянуто проект постанови Кабінету Міністрів України "Про відновлення дії постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого 1999 р. N 189" (далі - проект постанови), а також документи, що надані до нього листом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.10.2017 N 04/32-9298.

За результатами розгляду проекту постанови та аналізу регуляторного впливу на відповідність вимогам статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" встановлено:

проектом постанови пропонується відновити дію постанови Кабінету Міністрів України від 15.02.99 N 189 "Про затвердження Порядку здійснення державного нагляду в електроенергетиці", що дозволить забезпечити врегулювання відносин у сфері державного нагляду (контролю) за додержанням вимог технічної експлуатації електричних станцій і мереж, що належать до високого ступеню ризику та стратегічно важливих з метою забезпечення енергетичної безпеки держави, на час, необхідний для реорганізації Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж та Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії шляхом утворення центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики з нагляду (контролю) у сфері електроенергетики.

Однак проект постанови не може бути погоджений з огляду на наступне.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 10.03.2017 N 239 "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" (Постанова N 239) щодо скасування деяких нормативно-правових актів, які не відповідають вимогам чинного законодавства України або втратили свою актуальність.

Вказаним рішенням Уряду скасовано нормативно-правові акти у різних сферах господарської діяльності, які не відповідали вимогам Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", але залишалися чинними і діяли на всій території України та встановлювали додаткові регуляторні бар'єри.

Слід зазначити, що скасовані Порядки здійснення державного контролю встановлювали права та функції контролюючих органів, що в більшості випадків не відповідали вимогам Закону про контроль та безпідставно розширювали повноваження контролюючих органів.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.99 N 189 затверджено Порядок здійснення державного нагляду в електроенергетиці, яким було передбачено: здійснення державного контролю за об'єктами в електроенергетиці. Така норма суперечить Закону про контроль та встановлює, що за рахунок перевірки окремих об'єктів електроенергетики один і той же суб'єкт господарювання може перевірятися десятки разів на рік, що, в свою чергу, збільшує адміністративний тиск на суб'єктів господарювання; право контролюючого органу безперешкодно в будь-який час відвідувати об'єкти електроенергетики для перевірки, хоча Закон про контроль дозволяє проводити планові та позапланові перевірки в робочий час.

Проектом постанови пропонується відновити дію постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого 1999 р. N 189 "Про затвердження Порядку здійснення державного нагляду в електроенергетиці".

Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" є законом прямої дії, процедурним та визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).

Відповідно до частини четвертої статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" виключно законами встановлюються, зокрема:

- органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності;

- спосіб та форми здійснення заходів здійснення державного нагляду (контролю).

Обов'язком органів державного нагляду (контролю) є дотримання принципів та порядку здійснення державного контролю, встановлених законом.

Статтею 3 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" визначено основні принципи державного нагляду (контролю), одним з яких встановлено, що здійснення державного нагляду (контролю) лише за наявності підстав та в порядку, визначених законом.

Відновлення дії постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого 1999 р. N 189 суперечить статті 3 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та не може бути підтримана ДРС, оскільки проект постанови не узгоджується із вимогами статті 5 Закону про регуляторну політику в частині недопущення прийняття регуляторних актів, які є непослідовними або не узгоджуються чи дублюють діючі регуляторні акти, оскільки для розроблення відповідного нормативного акта із запропонованою назвою та змістовним наповненням відсутні законодавчі підстави.

Таким чином, розробку проекту постанови здійснено з порушенням принципів державної регуляторної політики доцільності, адекватності, передбачуваності, визначених статтею 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Ураховуючи вищенаведене, керуючись частиною четвертою статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", Державною регуляторною службою України вирішено:

відмовити в погодженні проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про відновлення дії постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого 1999 р. N 189".

 

В. о. Голови Державної регуляторної
служби України

О. М. Мірошніченко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали