Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 17 січня 2018 року N 23

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Державною регуляторною службою України відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянуто проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Порядку обліку, зберігання, оброблення та надання у користування геодезичної інформації з банку геодезичних даних" (далі - проект наказу), а також документи, що додаються до проекту наказу, подані листом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20.12.2017 N 37-13-7/28004.

За результатами проведеного аналізу проекту наказу та відповідного аналізу регуляторного впливу (далі - АРВ) на відповідність вимогам статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" (далі - Закон про регуляторну політику) встановлено:

проектом наказу передбачається затвердити Порядок обліку, зберігання, оброблення та надання у користування геодезичної інформації з банку геодезичних даних (далі - проект Порядку).

Однак проект регуляторного акта не може бути погоджений у представленій редакції з огляду на нижчезазначене.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, зазначено, що орган державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Дана норма, що відповідно до частини третьої статті 8 Конституції України є нормою прямої дії, була імплементована в статтю 3 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" (Закон N 3166-VI), у якій зазначено, що організація, повноваження і порядок діяльності міністерств, інших центральних органів виконавчої влади визначаються Конституцією України, цим та іншими законами України.

Тобто будь-які повноваження центрального органу виконавчої влади, а також способи їх реалізації мають бути визначені та закріплені на законодавчому рівні.

У преамбулі до проекту наказу розробником зазначено, що проект наказу розроблено відповідно до Закону України "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність", постанови Кабінету Міністрів України від 07 серпня 2013 року N 646 "Деякі питання реалізації частини першої статті 12 Закону України "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність" (Постанова N 646) та пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року N 1119 (Постанова N 1119).

Проте ані у вищевказаних постановах, ані у редакції Закону України "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність" в цілому, не містяться прямі норми щодо розроблення Порядку обліку, зберігання, оброблення та надання у користування геодезичної інформації з банку геодезичних даних.

Також зауважуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.99 N 1344 затверджено Положення про порядок надходження, зберігання, використання та обліку матеріалів Державного картографо-геодезичного фонду України.

Натомість розробником не розглянута така альтернатива розробленню нового регуляторного акта, як внесення змін у зазначене Положення про порядок надходження, зберігання, використання та обліку матеріалів Державного картографо-геодезичного фонду України.

Таким чином, запропоноване регулювання, яке передбачається проектом Порядку, порушує вимоги статті 4 Закону про регуляторну політику, зокрема, принципу передбачуваності - послідовності регуляторної діяльності, відповідності її цілям державної політики, оскільки вищезгаданою постановою Кабінету Міністрів України вже затверджено Положення про порядок надходження, зберігання, використання та обліку матеріалів Державного картографо-геодезичного фонду України.

Окрім того, вищевказане порушує вимоги статті 4 Закону про регуляторну політику, зокрема, принципу ефективності - забезпечення досягнення внаслідок дії регуляторного акта максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів суб'єктів господарювання, громадян та держави.

Враховуючи вищевикладене, за результатами розгляду положень проекту наказу та АРВ встановлено, що проект розроблено без дотримання ключових принципів державної регуляторної політики, а саме доцільності, ефективності та адекватності, визначених статтею 4 Закону про регуляторну політику.

Крім того, під час розробки проекту наказу розробником не дотримано вимог статті 5 Закону про регуляторну політику у частині недопущення прийняття регуляторних актів, які не узгоджуються з діючими регуляторними актами.

Керуючись частиною п'ятої статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", Державною регуляторною службою України вирішено:

відмовити в погодженні проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Порядку обліку, зберігання, оброблення та надання у користування геодезичної інформації з банку геодезичних даних".

 

Голова Державної
регуляторної служби України

К. М. Ляпіна
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали