Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 6 серпня 2019 року N 355

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Державна регуляторна служба України (далі - ДРС) відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянула проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку справляння і розмірів плати за спеціальне використання водних біоресурсів" (далі - проект постанови), а також документи, що додаються до проекту постанови, подані листом Державного агентства рибного господарства України від 08.07.2019 N 3-8-5/3714-19.

За результатами проведеного аналізу проекту постанови та аналізу регуляторного впливу (далі - проект АРВ) на відповідність вимогам статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" (далі - Закон про регуляторну політику) Державна регуляторна служба України встановила:

проектом постанови пропонується затвердити Порядок справляння і розмірів плати за спеціальне використання водних біоресурсів (далі - проект Порядку).

Як вбачається з АРВ до проекту постанови, його розроблено відповідно до норм Законів України "Про тваринний світ" та "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" (Закон N 3677-VI) (далі - Закон N 3677-VI).

Однак проект регуляторного акта не може бути погоджений ДРС у наданій редакції з огляду на таке.

У пункті 7 проекту Порядку передбачається, що справляння плати не звільняє користувачів водних біоресурсів від сплати штрафних санкцій та відшкодування збитків, завданих рибному господарству.

Разом з тим пункт 7 проекту Порядку не є предметом даного регулювання, оскільки процедура справляння штрафних санкцій визначена Законом N 3677-VI (Закон N 3677-VI).

Отже, пункт 7 потребує виключення з редакції проекту Порядку.

Аналогічне зауваження також стосується пункту 8 проекту Порядку.

Пунктом 9 проекту Порядку передбачається, що суб'єкти рибного господарства несуть відповідальність за повноту обчислення і справляння або несвоєчасне справляння плати відповідно до законодавства.

Водночас статтею 35 Закону N 3677-VI (Закон N 3677-VI) визначені обов'язки суб'єктів господарювання, зокрема внесення своєчасної плати за спеціальне використання водних біоресурсів.

Таким чином, пункт 9 проекту Порядку необхідно привести у відповість до вимог статті 35 Закону N 3677-VI (Закон N 3677-VI) та викласти у такій редакції: "9. Суб'єкти рибного господарства зобов'язані своєчасно вносити плату за спеціальне використання водних біоресурсів.".

Враховуючи вищевказане, проект Порядку потребує доопрацювання з урахуванням наданих зауважень.

Виходячи із наведеного, за результатами розгляду положень проекту постанови встановлено, що проект розроблено з порушенням основних принципів державної регуляторної політики, а саме: доцільності, збалансованості та ефективності, визначених статтею 4 Закону про регуляторну політику.

Крім цього, проект постанови не відповідає вимогам статті 5 Закону про регуляторну політику в частині недопущення прийняття регуляторних актів, які не узгоджуються з діючими регуляторними актами.

Керуючись частиною четвертою статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", Державна регуляторна служба України вирішила:

відмовити в погодженні проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку справляння і розмірів плати за спеціальне використання водних біоресурсів".

 

Голова Державної
регуляторної служби України

К. Ляпіна
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали