МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 26 грудня 2011 року N 412

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянуло проект наказу Міністерства охорони здоров'я України "Про заборону ввезення та виробництва на території України лікарських засобів у формі розчинів для ін'єкцій, виготовлених методом вакуумного наповнення ампул" (далі - проект наказу) та документи, що надані до нього листами Міністерства охорони здоров'я України від 17.10.2011 N 1241-1.2/4.1/17-11 і від 17.11.2011 N 2290-1.1/4.1/17-11.

За результатами розгляду проекту наказу, аналізу регуляторного впливу на відповідність вимогам статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" встановлено наступне.

Проектом наказу передбачається заборонити з 01.01.2012 ввезення та виробництво на території України лікарських засобів у формі розчинів для ін'єкцій, виготовлених методом вакуумного наповнення ампул.

Відповідно до частини першої статті 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Згідно з частиною першою статті 5 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" (далі - Закон) усі суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності мають рівне право здійснювати будь-які її види, прямо не заборонені законами України, незалежно від форм власності та інших ознак.

Разом з тим відповідно до частини третьої статті 17 Закону перелік товарів, експорт (імпорт) яких через територію України забороняється, визначається виключно законами України.

Частиною першою статті 9 Закону визначено, що найвищим органом, що здійснює державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності, є Верховна Рада України. До компетенції Верховної Ради України, зокрема, належить затвердження списків товарів, експорт та імпорт яких забороняється згідно із статтями 16 і 17 Закону.

Крім того, прийняття зазначеного наказу порушить установлений частиною п'ятою статті 4 Закону принцип верховенства закону, що полягає, зокрема, у забороні застосування підзаконних актів та актів управління місцевих органів, що у будь-який спосіб створюють для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності умови менш сприятливі, ніж ті, які встановлені законами України.

З огляду на викладене заборона ввезення та виробництва на території України лікарських засобів у формі розчинів для ін'єкцій, виготовлених методом вакуумного наповнення ампул, повинна бути встановлена лише законом.

Таким чином, під час розроблення проекту наказу головним розробником не дотримано вимог статей 4 і 5 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Ураховуючи вищезазначене, керуючись частиною п'ятою статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", наказую:

Відмовити в погодженні проекту наказу Міністерства охорони здоров'я України "Про заборону ввезення та виробництва на території України лікарських засобів у формі розчинів для ін'єкцій, виготовлених методом вакуумного наповнення ампул".

 

Перший віце-прем'єр-міністр України -
Міністр економічного
розвитку і торгівлі України

А. П. Клюєв

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали