МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 23 лютого 2012 року N 240

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянуло проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій" (далі - проект постанови) та документи, що надані до нього листом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.02.2011 N 7/20-1702.

Змінами, що вносяться до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води (Постанова N 869), Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення (Постанова N 869), Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (Постанова N 869), які пропонується затвердити проектом постанови, передбачено надання Держцінінспекцією в порядку, встановленому Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, висновків щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат при формуванні тарифів на окремі види житлово-комунальних послуг.

У рамках проведення адміністративної реформи Президент України Указом від 19.01.2012 N 19 (Указ N 19/2012) утворив Державну інспекцію України з контролю за цінами, поклавши на неї функції з реалізації державної політики з контролю за цінами та доручив Кабінету Міністрів України у місячний строк подати проект положення про Державну інспекцію України з контролю за цінами.

На сьогодні проект Положення про Державну інспекцію України з контролю за цінами внесено на розгляд Кабінету Міністрів України.

Крім того, відповідно до абзацу другого пункту 1 Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженого Указом Президента України від 31.05.2011 N 634 (Положення N 634/2011), Міністерство економічного розвитку і торгівлі України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації цінової політики.

Згідно з вимогами пункту 5 Правил підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06.09.2005 N 870, проект акта повинен відповідати, крім іншого, такій вимозі, як узгодженість його положень з актами законодавства.

Ураховуючи викладене, прийняття проекту постанови потребує відтермінування до затвердження Положення про Державну інспекцію України з контролю за цінами, оскільки проект постанови, з урахуванням вищезазначених обставин, не узгоджується з вимогами статті 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" в частині передбачуваності, оскільки певною мірою буде порушено послідовність регуляторної діяльності.

Ураховуючи викладене, керуючись частиною п'ятою статті 21 вищезазначеного Закону України, наказую:

Відмовити в погодженні проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій".

 

Заступник Міністра економічного
розвитку і торгівлі України -
керівник апарату

В. П. Павленко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали