МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 23 лютого 2012 року N 239

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянуло проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку державного обліку артезіанських свердловин, забезпечення їх засобами виміру видобутих підземних вод" (далі - проект постанови) та документи, що надані до нього листом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 17.01.2012 N 7/10-629.

За результатами розгляду проекту постанови, аналізу регуляторного впливу на відповідність вимогам статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" встановлено наступне.

Проектом постанови передбачається затвердити Порядок державного обліку артезіанських свердловин, забезпечення їх засобами виміру видобутих підземних вод (далі - проект Порядку).

Статтею 2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення зміни до статті 23 Кодексу України про надра щодо видобування підземних вод" передбачено, що Кабінету Міністрів України необхідно розробити та затвердити порядок державного обліку артезіанських свердловин, забезпечення їх засобами виміру видобутих підземних вод та державного контролю за дотриманням водокористувачами цього Закону.

Разом з цим положеннями проекту Порядку не визначено забезпечення артезіанських свердловин засобами виміру видобутих підземних вод та державного контролю за дотриманням водокористувачами цього Закону.

Крім того, пунктом 1 проекту Порядку передбачається, що цей Порядок встановлюватиме загальні вимоги та механізм державного обліку пошуково-розвідувальних та експлуатаційних артезіанських свердловин, свердловин бюветних комплексів та недіючих свердловин.

Водночас пункт 3 проекту Порядку передбачає поняття "артезіанська свердловина", що суперечить термінології, наведеній вище.

З метою однозначного тлумачення правових норм слід передбачити визначення термінів, що вживаються у пункті 1 проекту Порядку.

Пунктами 8, 9, 10 і 11 проекту Порядку передбачаються положення щодо порядку, форми та змісту паспорта артезіанської свердловини.

При цьому відповідно до пункту 19 Правил підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06.09.2005 N 870, проект постанови не повинен за змістом виходити за межі предмета його правового регулювання.

Ураховуючи наведене, пункти 8, 9, 10 і 11 проекту Порядку потребують виключення як такі, що не є предметом регулювання цього проекту Порядку.

Отже, проект постанови є таким, що не відповідає основним принципам державної регуляторної політики, визначеним у статті 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", зокрема збалансованості - забезпечення у регуляторній діяльності балансу інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави й ефективності - забезпечення досягнення внаслідок дії регуляторного акта максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів суб'єктів господарювання, громадян та держави.

Таким чином, під час підготовки проекту постанови головним розробником не дотримано вимог статті 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Ураховуючи викладене, керуючись частиною п'ятою статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", наказую:

Відмовити в погодженні проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку державного обліку артезіанських свердловин, забезпечення їх засобами виміру видобутих підземних вод".

 

Заступник Міністра економічного
розвитку і торгівлі України -
керівник апарату

В. П. Павленко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали