МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 29 лютого 2012 року N 271

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянуло проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Переліку бланків цінних паперів, документів суворої звітності, господарська діяльність з виготовлення яких підлягає ліцензуванню" (далі - проект постанови) та документи, що надані до нього листом Міністерства фінансів України від 16.01.2012 N 31-13020-06-5/836.

За результатами розгляду проекту постанови, аналізу регуляторного впливу на відповідність вимогам статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" встановлено наступне.

Проектом постанови передбачається затвердити Перелік бланків цінних паперів, документів суворої звітності, господарська діяльність з виготовлення яких підлягає ліцензуванню.

За результатами проведеного аналізу встановлено, що принципові зауваження до проекту постанови, висловлені під час обговорення на нарадах за участю представників центральних органів виконавчої влади, розробником ураховані.

Водночас під час опрацювання редакції проекту постанови було виявлено, що окремі норми є такими, що не узгоджуються з чинним законодавством. Зокрема, це стосується включення до проекту Переліку бланків цінних паперів, документів суворої звітності, господарська діяльність з виготовлення яких підлягає ліцензуванню, таких документів:

державних облігацій України, облігацій місцевих позик та облігацій підприємств;

ощадних (депозитних) сертифікатів;

додатків до ліцензій.

Статтею 7 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" визначено, що облігації можуть існувати виключно в бездокументарній формі. Частиною другою статті 13 цього Закону встановлено, що іменні ощадні (депозитні) сертифікати розміщуються у бездокументарній формі, а на пред'явника - у документарній.

Згідно з частиною другою статті 13 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" бланки ліцензій є документами суворої звітності, мають облікову серію і номер, але не визначено, що бланки додатків до ліцензії є документами суворої звітності.

Таким чином, редакція проекту постанови в частині віднесення облігацій, ощадних (депозитних) сертифікатів та додатків до ліцензії до бланків суворої звітності потребує приведення у відповідність із вимогами законодавства.

Отже, проект постанови не відповідає основним принципам державної регуляторної політики, визначеним у статті 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", та вимозі, викладеній у статті 5 цього Закону, щодо недопущення прийняття регуляторного акта, який є непослідовним або не узгоджується з чинними регуляторними актами.

Ураховуючи вищезазначене, керуючись частиною п'ятою статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", наказую:

Відмовити в погодженні проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Переліку бланків цінних паперів, документів суворої звітності, господарська діяльність з виготовлення яких підлягає ліцензуванню".

 

Заступник Міністра економічного
розвитку і торгівлі України -
керівник апарату

В. П. Павленко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали