МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 21 березня 2012 року N 368

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" (далі - Закон) розглянуло проект спільного наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства інфраструктури України "Про внесення змін до Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України" (далі - проект наказу), а також документи, що надані до нього листом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 20.12.2011 N 04/31-4566.

За результатами розгляду проекту наказу та аналізу його регуляторного впливу на відповідність вимогам статей 4, 5, 8 і 9 Закону встановлено таке.

Згідно з проектом змін до Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, що пропонується затвердити проектом наказу (далі - проект змін), передбачається доповнити підпункт 7.5.6 Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої спільним наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 N 281/171/578/155, абзацом такого змісту:

"Відповідальним за формування щоквартальних заявок на виготовлення бланків товарно-транспортних накладних на відпуск нафтопродуктів (нафти) згідно із замовленнями суб'єктів господарської діяльності є державне підприємство "УкрНДІнафтогазінформ".".

Відповідно до пункту 3.4 розділу 3 Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених спільним наказом Міністерства фінансів України від 25.11.93 N 98, Служби безпеки України від 15.11.93 N 118, Міністерства внутрішніх справ України від 24.11.93 N 740, між замовником і підприємством, що виготовляє бланки цінних паперів і документів суворого обліку, укладається договір, у якому визначаються умови, термін виконання (графік) та вартість замовлення. У разі непередбаченого збільшення суми договору розрахунки здійснюються виходячи з додаткової, погодженої між сторонами ціни, тиражу, вимог до якості продукції тощо. Після укладення договору підприємство подає копію узгодженого графіка виготовлення замовлення до державного підприємства "Держзнак" Міністерства фінансів України.

Зважаючи на вказане, необхідно визначити правові підстави, на основі яких виникають відносини між суб'єктом господарювання та державним підприємством "УкрНДІнафтогазінформ".

Водночас відповідно до абзацу четвертого пункту 2.24 розділу II Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2005 N 34/5, якщо зміни до нормативно-правового акта мають незначний обсяг (як правило, до двох сторінок), їх викладають у розпорядчому документі. При цьому якщо зміни вносяться лише до однієї структурної одиниці нормативно-правового акта, у відповідному пункті розпорядчого документа зазначаються ця структурна одиниця, заголовок нормативно-правового акта, вид розпорядчого документа, яким він затверджений, найменування суб'єкта нормотворення, дата і номер прийняття та державної реєстрації у Міністерстві юстиції України і після двокрапки в лапках викладається текст зміни.

Таким чином, при розробленні проекту наказу головним розробником не дотримано вимог статті 5 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" в частині недопущення прийняття регуляторних актів, які є непослідовними або не узгоджуються з діючими регуляторними актами, а також викладення положень регуляторного акта у спосіб, який є доступним та однозначним для розуміння особами, які повинні впроваджувати або виконувати вимоги цього регуляторного акта.

Ураховуючи викладене, керуючись частиною п'ятою статті 21 цього Закону, наказую:

Відмовити в погодженні проекту спільного наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства інфраструктури України "Про внесення змін до Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України".

 

Заступник Міністра економічного
розвитку і торгівлі України -
керівник апарату

В. П. Павленко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали