МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 21 лютого 2012 року N 366

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянуло проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження зон рибництва та рибопродуктивності нагульних ставів по регіонах України" (далі - проект постанови), а також документи, що надані до нього листом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 30.12.2011 N 37-30-9/20444.

За результатами розгляду проекту постанови та аналізу його регуляторного впливу на відповідність вимогам статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" встановлено таке.

Проектом постанови передбачається затвердити зони рибництва та рибопродуктивності нагульних ставів по регіонах України.

Відповідно до частини другої статті 120 Конституції України організація, повноваження і порядок діяльності Кабінету Міністрів України, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади визначаються Конституцією і законами України.

Законами України не передбачено повноважень Кабінету Міністрів України затверджувати зони рибництва та рибопродуктивності нагульних ставів по регіонах України.

Таким чином, правові підстави для прийняття Кабінетом Міністрів України проекту постанови відсутні.

Отже, під час розроблення проекту постанови розробником не дотримано передбачених у статті 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" принципів державної регуляторної політики, зокрема, адекватності - відповідності форм та рівня державного регулювання господарських відносин потребі у вирішенні існуючої проблеми та ринковим вимогам з урахуванням усіх прийнятних альтернатив; ефективності - забезпечення досягнення внаслідок дії регуляторного акта максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів суб'єктів господарювання, громадян та держави, а також порушено вимоги статті 5 цього Закону, відповідно до якої забезпечення здійснення державної регуляторної політики включає, зокрема, недопущення прийняття регуляторних актів, які є непослідовними або не узгоджуються чи дублюють діючі регуляторні акти.

Крім того, відповідно до частини третьої статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" для погодження до спеціально уповноваженого органу разом з проектом регуляторного акта подаються аналіз регуляторного впливу цього проекту та копія оприлюдненого повідомлення про оприлюднення проекту з метою одержання зауважень і пропозицій. Проте копії оприлюдненого повідомлення про оприлюднення проекту з метою одержання зауважень і пропозицій надано не було.

Отже, розробником не дотримано передбаченого в статті 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" принципу прозорості та врахування громадської думки - відкритості для фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань дій регуляторних органів на всіх етапах їх регуляторної діяльності, обов'язкового розгляду регуляторними органами ініціатив, зауважень та пропозицій, наданих у встановленому законом порядку фізичними та юридичними особами, їх об'єднаннями, обов'язковості і своєчасності доведення прийнятих регуляторних актів до відома фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань, інформування громадськості про здійснення регуляторної діяльності.

Таким чином, під час підготовки проекту постанови розробником не дотримано вимог статей 4 і 5 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Ураховуючи викладене, керуючись частиною п'ятою статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", наказую:

Відмовити в погодженні проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження зон рибництва та рибопродуктивності нагульних ставів по регіонах України".

 

Заступник Міністра
економічного розвитку і торгівлі
України - керівник апарату

В. П. Павленко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали