МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 23 березня 2012 року N 386

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянуло проект наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України "Про внесення змін до Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів" (далі - проект наказу), а також документи, що надані до нього листом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 10.01.2012 N 7/21-288.

За результатами розгляду проекту наказу та аналізу його регуляторного впливу на відповідність вимогам статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" встановлено таке.

Пунктом 1 проекту наказу пропонується затвердити зміни до Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23.09.2003 N 154, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2004 за N 189/8788 (далі - проект Змін).

Пунктом 3 проекту Змін пропонується розділ 3 Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів (далі - Порядок) викласти в новій редакції, відповідно до якої у пункті 3.1 зазначеного розділу передбачається, що підприємство, яке здійснює утримання і ремонт об'єкта благоустрою, та/або балансоутримувач забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об'єкта власними силами або може на конкурсних засадах залучати для цього інші підприємства, установи, організації.

Разом з тим, згідно з частиною першою статті 15 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах повноважень визначають на конкурсних засадах згідно з законом балансоутримувачів об'єктів благоустрою державної та комунальної форм власності. Балансоутримувача об'єктів благоустрою, які перебувають у приватній власності, визначають їх власники. Відповідно до частини другої статті 15 вищезазначеного Закону балансоутримувач забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт об'єкта благоустрою власними силами або може на конкурсних засадах залучати для цього інші підприємства, установи, організації.

Ураховуючи наведене, у пункті 3.1 розділу 3 Порядку слова "підприємство, яке здійснює утримання та ремонт об'єкта благоустрою, та/або" необхідно виключити.

Крім того, проект наказу не відповідає основним принципам державної регуляторної політики, визначеним у статті 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", зокрема збалансованості - забезпечення у регуляторній діяльності балансу інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави й ефективності - забезпечення досягнення внаслідок дії регуляторного акта максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів суб'єктів господарювання, громадян та держави.

Таким чином, під час розроблення проекту наказу головним розробником не дотримано вимог статті 4 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Ураховуючи викладене, керуючись частиною п'ятою статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", наказую:

Відмовити в погодженні проекту наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України "Про внесення змін до Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів".

 

Заступник Міністра економічного
розвитку і торгівлі України -
керівник апарату

В. П. Павленко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали