КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
IX сесія VI скликання

РІШЕННЯ

від 5 квітня 2012 року N 403/7740

Про відмову в погодженні проекту землеустрою щодо встановлення та зміни меж селища Коцюбинське Київської області

Розглянувши на підставі звернення виконавчого комітету Коцюбинської селищної ради Київської області (лист від 08.02.2012 N 46/04.08, що надійшов 14.02.2012) проект землеустрою щодо встановлення та зміни меж селища Коцюбинське Київської області, розроблений ДП "НДПІ Містобудування" та ТОВ "Інститут земельно-кадастрової інформації", Київська міська рада вважає неможливим його погодження.

Проектом землеустрою щодо встановлення та зміни меж селища Коцюбинське Київської області передбачено розширення меж селища Коцюбинське Київської області, запроектована площа якого становить 4065 га.

Цим проектом фактично передбачено зменшення площі земель міста Києва, оскільки розширення меж селища Коцюбинське Київської області запроектовано здійснити за рахунок земель лісогосподарського призначення, які входять до межі міста Києва.

Згідно з постановою Центрального комітету КП України і Ради Міністрів Української РСР від 20.06.56 N 673 "Про поліпшення стану зеленої зони м. Києва" частину лісів зеленої зони міста Києва загальною площею 32359 га, в тому числі і Святошинський лісгосп, без виключення їх з Держлісфонду було підпорядковано виконкому Київської міської Ради депутатів трудящих.

Територія Святошинського лісгоспу, яку постановою Центрального комітету КП України і Ради Міністрів Української РСР від 20.06.56 N 673 "Про поліпшення стану зеленої зони м. Києва" підпорядковано виконкому Київської міської Ради депутатів трудящих, підтверджується матеріалами лісовпорядкування, виконаними в 1989 році В/О "Леспроект" Украинское лесоустроительное предприятие КОМПЛЕКСНАЯ ЕКСПЕДИЦИЯ на підставі геоданних землевпорядкування 1954 - 1979 років і матеріалів лісовпорядкування 1979 року.

На сьогодні це землі міста Києва, які відносяться до категорії земель лісогосподарського призначення та на підставі матеріалів лісовпорядкування перебувають в користуванні комунального підприємства "Святошинське лісопаркове господарство", оскільки відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень Лісового кодексу України до одержання в установленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками документами, що підтверджують це право на раніше надані землі, є планово-картографічні матеріали лісовпорядкування.

Постановою Ради Міністрів Української РСР від 02.11.63 N 1231 "Про серйозні недоліки у використанні земель у містах і селищах міського типу Української РСР" визначено, що в значній кількості міст границі міських земель юридично не оформлені і в натурі не відмежовані, у зв'язку з чим Держбуд УРСР і Міністерство комунального господарства УРСР зобов'язано розробити заходи по господарському використанню земель міст і селищ міського типу, що за генеральними планами не включаються під об'єкти забудови і благоустрою, та протягом 2 - 3 років забезпечити відмежування в натурі і юридичне оформлення границь земель всіх міст і селищ міського типу республіки, а про виконання цієї постанови 01.04.64 доповісти Раді Міністрів УРСР.

На підставі рішення виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих від 09.06.59 N 899 "Про встановлення межі м. Києва" інститутом "Київпроект" протягом 1959 - 1964 років було встановлено та закріплено на місцевості межовими знаками межу міста Києва, яка з того часу в північно-західній частині міста не змінювалась.

Рішенням виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих від 30.09.76 N 1103 "Про затвердження меж м. Києва та адміністративних районів міста" було затверджено встановлені на місцевості інститутом "Київпроект" межі міста Києва та їх опис згідно з додатком N 1 до цього рішення.

Адміністративна межа Києва нанесена на аркуші-документі Чергової довідки карти України масштабу 1:100000, які були посвідчені Київським міськвиконкомом 25.03.85, а правильність графічного нанесення адміністративних меж Київської області посвідчена Київським облвиконкомом 01.05.79, при цьому межу міста Ірпінь посвідчено головою виконавчого комітету Ірпінської міської Ради народних депутатів Київської області, в підпорядкуванні якої є смт Коцюбинське.

Відповідно до Указу Президії Верховної Ради УРСР від 11.02.41 "Про віднесення населеного пункту Берковець, Київського району, Київської області до категорії селищ міського типу та перенайменування населеного пункту Берковець в селище імені Коцюбинського" населений пункт Берковець, Київського району, Київської області віднесено до категорії селищ міського типу, виключивши його з складу Білицької селищної Ради, та перейменовано селище міського типу Берковець в селище імені Коцюбинського.

Відповідно до Указу Президії Верховної Ради УРСР від 30.12.62 "Про віднесення в підпорядкування обласних (промислових) Рад депутатів трудящих міських поселень Української РСР" по Київській області м. Ірпінь з селищем міського типу Коцюбинське віднесено у відання обласної (промислової) Ради депутатів трудящих.

Відповідно до Указу Президії Верховної Ради УРСР від 04.01.65 "Про внесення змін в адміністративне районування Української РСР" місто Ірпінь з смт Коцюбинське по Київській області залишено в обласному підпорядкуванні.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Ірпінської міської Ради народних депутатів від 29.10.84 N 547 "Об утверждении годового отчета о наличии и распределении земель по угодьям в границах г. Ирпень на 1 ноября 1984 года" площа селища Коцюбинське становить 87 га, яка з того часу в установленому законодавством порядку не змінювалась.

На сьогодні ця територія є вкрапленою в межах міста Києва і обмежена землями лісогосподарського призначення, що перебувають в користуванні комунального підприємства "Святошинське лісопаркове господарство".

Відповідно до державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форма N 6-зем) площа земель міста Києва становить 83,558 тис. га, розпорядником яких до розмежування земель на землі державної та комунальної власності згідно зі статтею 9 та пунктом 12 Перехідних положень Земельного кодексу України є Київська міська рада, крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці другому пункту 12 Перехідних положень цього Кодексу.

Відповідно до статті 85 Конституції України, статей 6, 173, 174 Земельного кодексу України та статті 2 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" рішення про встановлення і зміну меж міста Києва приймається виключно Верховною Радою України за поданням Київської міської ради, погодженим з відповідними радами, з урахуванням історичних, соціально-економічних та інших особливостей території відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до статті 142 Конституції України матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Крім того, відповідно до частини третьої статті 25 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади Київської області повинні сприяти здійсненню містом Києвом функцій столиці України, зокрема, шляхом участі у вирішенні питань щодо розширення меж міста Києва, якщо це необхідно для здійснення містом Києвом столичних функцій, а не зменшення таких меж.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 85, 142 Конституції України, статтями 6, 173, 174 Земельного кодексу України, статтями 2, 25 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", статтями 9, 16, 30, 46 Закону України "Про землеустрій", пунктами 34, 41 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Київська міська рада вирішила:

1. Відмовити в погодженні проекту землеустрою щодо встановлення та зміни меж селища Коцюбинське Київської області, який розроблено ДП "НДПІ Містобудування" та ТОВ "Інститут земельно-кадастрової інформації".

2. Головному управлінню земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) поінформувати Коцюбинську селищну раду та Київську обласну раду про прийняття цього рішення.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури.

 

Київський міський голова

Л. Черновецький

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали