Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про відмову Жамойдові О. Л. у реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 2 лютого 2019 року N 195

Київ

Про відмову Жамойдові О. Л. у реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року

До Центральної виборчої комісії 30 січня 2019 року громадянин України Жамойдо Олександр Людвигович особисто подав заяву разом із доданими документами для реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Розглянувши подані документи, Центральна виборча комісія встановила.

Згідно зі статтею 48 Закону України "Про вибори Президента України" (далі - Закон), що регулює порядок самовисування, громадянин України, який відповідно до статті 9 Закону може бути обраний Президентом України, особисто подає до Центральної виборчої комісії засвідчену в установленому законом порядку заяву про самовисунення кандидатом на пост Президента України, яка повинна містити визначені частиною другою статті 48 Закону відомості.

Натомість усупереч вимогам частини першої статті 48 Закону заява Жамойда О. Л. не засвідчена в установленому законом порядку.

Частиною третьою статті 48 Закону визначено, що до заяви додаються документи, передбачені частиною першою статті 51 Закону.

Так, пунктом 4 частини першої статті 51 Закону передбачено, що для реєстрації кандидатом на пост Президента України подається документ про внесення грошової застави відповідно до статті 49 Закону.

Грошова застава вноситься партією, яка висунула кандидата на пост Президента України, або кандидатом на пост Президента України у безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії (після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації) у розмірі два мільйони п'ятсот тисяч гривень (частина перша статті 49 Закону).

Проте на порушення вказаної норми Закону Жамойдо О. Л. не подав передбаченого пунктом 4 частини першої статті 51 Закону документа про внесення грошової застави відповідно до статті 49 Закону. Також на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії не надходили кошти від Жамойда О. Л.

Згідно з пунктом 5 частини першої статті 51 Закону Центральна виборча комісія реєструє кандидата на пост Президента України за умови отримання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 50 Закону.

Статтею 50 Закону передбачено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року початку виборчого процесу, подається кандидатом на пост Президента України (на паперових носіях та в електронному вигляді) за формою, визначеною відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" (Закон N 1700-VII).

Тобто на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року кандидатом на пост Президента України подається декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, про що також зазначено в пункті 2 Роз'яснення щодо застосування деяких положень Закону України "Про вибори Президента України" під час реєстрації кандидатів на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 31 грудня 2018 року N 272 (Постанова N 272).

Проте Жамойдо О. Л. додав до заяви декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, а отже, документ, визначений пунктом 5 частини першої статті 51 Закону, до Комісії не подано.

За змістом пункту 1 частини першої статті 51 Закону одним з документів, за умови отримання яких Центральна виборча комісія реєструє кандидата на пост Президента України, є анкета кандидата на пост Президента України за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

Форму анкети кандидата на пост Президента України встановлено постановою Комісії від 27 грудня 2018 року N 270 (Постанова N 270).

Натомість подана Жамойдом О. Л. анкета кандидата на пост Президента України не відповідає затвердженій вищевказаною постановою Комісії формі анкети та не містить його особистого підпису, що є порушенням пункту 1 частини першої статті 51 Закону.

Відповідно до пунктів 1, 3 частини першої статті 52 Закону в разі порушення встановленого Законом порядку висунення кандидата, відсутності документів, зазначених у статті 48 або 51 Закону, Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата на пост Президента України.

Таким чином, згідно з пунктами 1, 3 частини першої статті 52 Закону в Центральної виборчої комісії є підстави для відмови в реєстрації Жамойдові О. Л. кандидатом на пост Президента України.

Враховуючи викладене, відповідно до частин першої - третьої статті 48, частини першої статті 49, частин першої, дев'ятої статті 51, пунктів 1, 3 частини першої, частини другої статті 52 Закону України "Про вибори Президента України", керуючись статтями 11 - 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити Жамойдові Олександру Людвиговичу в реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року.

2. Копію цієї постанови надіслати Жамойдові О. Л.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

 

Голова
Центральної виборчої комісії

Т. СЛІПАЧУК
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали