ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 5 листопада 2008 року

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого - Григор'євої Л. І., суддів: Барсукової В. М., Гуменюка В. І., Балюка М. І., Луспеника Д. Д.,розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства (далі - ВАТ) "Кварц" про відшкодування моральної шкоди, встановила:

У червні 2007 року ОСОБА_1, звернувшись до суду з указаним позовом, зазначав, що 7 серпня 1991 року під час виконання трудових обов'язків на виробничому об'єднанні "Кварц" (нині ВАТ "Кварц") отримав виробничу травму, унаслідок якої його визнано інвалідом першої групи з втратою 100 % працездатності.

Після отримання травми він звернувся із заявою про виплату втраченого заробітку. Однак відповідач невірно розрахував необхідні виплати, унаслідок чого утворилася заборгованість у сумі 8293 грн. 19 коп., яку позивач просив стягнути на його користь.

Посилаючись на те, що несвоєчасною виплатою всіх необхідних сум утраченого заробітку йому завдана моральна шкода, просив стягнути 13932 грн. на її відшкодування.

Під час розгляду справи відповідач виплатив позивачу заборгованість із щомісячних платежів та компенсацію втрати частини заробітку.

Рішенням Шевченківського районного суду м. Чернівців від 9 жовтня 2007 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Чернівецької області від 5 грудня 2007 року, стягнуто з ВАТ "Кварц" на користь ОСОБА_1 750 грн. на відшкодування моральної шкоди, у решті позову відмовлено.

У касаційній скарзі ОСОБА_1 просить зазначені судові рішення змінити та стягнути на його користь моральну шкоду в сумі, яка вказана в позовній заяві, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Касаційна скарга не підлягає задоволенню.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 335 ЦПК України суд не обмежений доводами касаційної скарги, якщо під час розгляду справи буде виявлено неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення.

ОСОБА_1, заявляючи позов на підставі ст. 2371 КЗпП України, посилався на те, що моральна шкода йому завдана несвоєчасною виплатою заборгованості із щомісячних платежів.

Суд, частково задовольняючи вимоги позивача, не врахував, що чинне законодавство не передбачає відшкодування моральної шкоди з підстав, заявлених ОСОБА_1.

Крім того, суд безпідставно керувався нормами ЦК України, який діє з 1 січня 2004 року.

Апеляційний суд, залишаючи рішення районного суду без змін, не виправив зазначені помилки.

Оскільки суд неправильно застосував норми матеріального права і безпідставно задовольнив вимоги позивача про відшкодування моральної шкоди, колегія суддів із підстав, передбачених ст. 335 ЦК України, вважає за необхідне скасувати ухвалені судові рішення в цій частині та ухвалити нове рішення про відмову в позові.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 335, 336 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України вирішила:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Шевченківського районного суду м. Чернівців від 9 жовтня 2007 року та ухвалу апеляційного суду Чернівецької області від 5 грудня 2007 року в частині вимог про відшкодування моральної шкоди скасувати.

У задоволенні позову ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства "Кварц" про відшкодування моральної шкоди відмовити.

У решті - судові рішення залишити без змін.

Рішення оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

Л. І. Григор'єва

Судді:

В. М. Барсукова

 

М. І. Балюк

 

В. І. Гуменюк

 

Д. Д. Луспеник

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали