ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 3 жовтня 2007 року

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України в складі: головуючого Гнатенка А. В., суддів: Балюка М. І., Барсукової В. М., Гуменюка В. І., Косенка В. Й., розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ЗАТ "Кременчуцьке управління механізації будівництва" про відшкодування моральної шкоди, внаслідок завданої смерті на підприємстві, встановила:

Рішенням Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 17 травня 2007 року позов задоволено.

На вказане рішення позивач подав апеляційну скаргу.

Ухвалою судді апеляційного суду Полтавської області від 6 червня 2007 року апеляційну скаргу представника Кременчуцького управління механізації будівництва Булавіна О. В. на вказане рішення суду залишено без розгляду.

У касаційній скарзі ЗАТ "Кременчуцьке управління механізації будівництва" просить скасувати ухвалу судді суду апеляційної інстанції та справу направити до апеляційного суду для вирішення питання про прийняття апеляційної скарги, в зв'язку з порушенням норм процесуального права.

Залишаючи апеляційну скаргу без розгляду та повертаючи її заявнику, суддя апеляційного суду виходив із того, що заявником апеляційну скаргу подано з пропуском строку на апеляційне оскарження.

Проте, погодитися з такими висновками не можна.

Згідно з ч. 3 ст. 70 ЦПК України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

З матеріалів справи вбачається, що ЗАТ "Кременчуцьке управління механізації будівництва" подало до суду апеляційної інстанції апеляційну скаргу на рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 17 травня 2007 року - 29 травня 2007 року, оскільки останній день закінчення строку на апеляційне оскарження припадав на вихідний та святковий день - 27 травня 2007 року (свято Трійці). За положенням ч. 3 ст. 67 КЗпП України 28 травня 2007 року також був вихідний день.

Виходячи з вищенаведеного, у суду апеляційної інстанції не було підстав залишати апеляційну скаргу без розгляду, а тому оскаржувана ухвала апеляційного суду підлягає скасуванню як така, що постановлена з порушенням норм процесуального права, а справа направленню до апеляційного суду для вирішення питання про прийняття апеляційної скарги.

Керуючись ст. ст. 336, 338 ЦПК України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу ЗАТ "Кременчуцьке управління механізації будівництва" задовольнити.

Ухвалу апеляційного суду Полтавської області від 6 червня 2007 року скасувати та справу направити до апеляційного суду для вирішення питання про прийняття апеляційної скарги та її розгляду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Головуючий

А. В. Гнатенко

Судді:

М. І. Балюк

 

В. М. Барсукова

 

В. І. Гуменюк

 

В. Й. Косенко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали