ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про відзначення 100-річчя від дня заснування смт Качі Нахімовського району м. Севастополя

21 листопада 2012 року виповнюється 100 років від дня заснування селища міського типу Качі Нахімовського району міста Севастополя - одного з найвидатніших поселень Криму.

Селище Кача по праву вважається колискою авіації. Саме на Качинській землі сформувалися перші правила льотної справи, були підготовлені перші вітчизняні висококваліфіковані кадри для авіації, піднімалися в небо перші бойові літаки, здійснювалися фігури вищого пілотажу та встановлювалися світові авіаційні рекорди.

У селищі Кача у різні часи навчалися і працювали, бували та проживали визначні історичні постаті, які зробили безцінний внесок у розвиток української авіації, космонавтики, військового ремесла. Тут отримали високого рівня освітню підготовку та ступили на свій професійний шлях тричі Герой Радянського Союзу О. Покришкін, двічі Герої Радянського Союзу Султан Амет-Хан, Г. Кравченко, Я. Смушкевич, відомий полярний льотчик, Герой Радянського Союзу Г. Байдуков, Герой Радянського Союзу П. Осипенко, яка встановила п'ять світових авіаційних рекордів дальності та висоти польоту для жінок, льотчики В. Степаненко та А. Юмашев, які встановили світові рекорди висоти, дальності та тривалості польоту. У селищі Кача отримали свої перші "крила" космонавти В. Биковський, В. Шаталов, А. Березовський, В. Афанасьєв, В. Корзун.

Качинська земля дала теперішньому поколінню таке величне підґрунтя для гордості, як 352 Герої Радянського Союзу, з них 12 - двічі Герої Радянського Союзу, 16574 льотчики, з яких 120 стали заслуженими військовими льотчиками та льотчиками-випробувачами, 5 льотчиків-космонавтів, 12 маршалів авіації, 200 генералів.

Враховуючи славетну історію селища Кача, його вагоме значення в побудові духовного підґрунтя нашої країни, збереженні та примноженні вікових традицій, патріотичному вихованні теперішніх та майбутніх поколінь, формуванні у суспільстві високих моральних якостей та відчуття гордості за свою державу та у зв'язку з його 100-річчям Верховна Рада України постановляє:

1. Відзначити 21 листопада 2012 року на державному рівні 100-річчя від дня заснування смт Качі Нахімовського району м. Севастополя.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 100-річчя від дня заснування смт Качі Нахімовського району м. Севастополя, включивши до його складу представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, народних депутатів України, громадськості, науковців;

у двотижневий термін після утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити план заходів щодо відзначення на державному рівні 100-річчя від дня заснування смт Качі Нахімовського району м. Севастополя, вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення. У плані заходів передбачити:

випуск ювілейної книги про смт Качу Нахімовського району м. Севастополя;

організацію та проведення екскурсійних маршрутів до смт Качі Нахімовського району м. Севастополя;

організацію та проведення культурно-мистецьких і освітніх заходів, присвячених історії та сьогоднішньому життю смт Качі Нахімовського району м. Севастополя;

проведення заходів із впорядкування житлово-комунального господарства смт Качі Нахімовського району м. Севастополя.

3. Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, пов'язаних із відзначенням на державному рівні 100-річчя від дня заснування смт Качі Нахімовського району м. Севастополя.

4. Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим та Севастопольській міській раді вжити відповідних заходів для підготовки та проведення відзначення 100-річчя від дня заснування смт Качі Нахімовського району м. Севастополя.

5. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ЛИТВИН

м. Київ
5 липня 2012 року
N 5112-VI

 

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали