ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

11.05.2011 р.

N К/9991/9360/11


Вищий адміністративний України суд у складі колегії суддів: головуючого, судді-доповідача - Малиніна В. В., суддів: Гашицького О. В., Мойсюка М. І., Ситникова О. Ф., Штульман І. В., розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Дочірнього підприємства державної акціонерної компанії "Хліб України" "Тальнівський комбінат хлібопродуктів" на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 4 лютого 2011 року у справі за позовом Дочірнього підприємства державної акціонерної компанії "Хліб України" "Тальнівський комбінат хлібопродуктів"до Управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі про скасування рішень, встановив:

У жовтні 2010 року позивач звернувся до суду з позовом про скасування рішень управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області від 05.10.2010 року N 343, від 05.10.2010 року N 344.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 10 листопада 2010 року позовні вимоги задоволені.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 4 лютого 2011 року рішення суду першої інстанції скасовано, у задоволені позову відмовлено в повному обсязі.

В касаційній скарзі, позивач просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції та залишити в силі постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 10 листопада 2010 року.

Розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження відповідно до статті 222 КАС України.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши доводи касаційної скарги, матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм процесуального права, правової оцінки обставин у справі, суд касаційної інстанції дійшов висновку про необхідність відмовити у задоволенні касаційної скарги, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 224 КАС України, суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що судом не допущено порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій. Не може бути скасовано судове рішення з мотивів порушення судом норм процесуального права, якщо це не призвело і не могло призвести до неправильного вирішення справи.

Як вбачається з матеріалів справи 08.06.98 року ДП "ДКА Хліб України" "Тальнівський комбінат хлібопродуктів" зареєстроване як юридична особа Тальнівською районною державною адміністрацією Черкаської області та є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до пп. 6 п. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Однак, ухвалою господарського суду Черкаської області від 24.11.2000 року у справі N 08/4129 у зв'язку з порушенням провадження у справі про банкрутство ДП "ДКА Хліб України" "Тальнівський комбінат хлібопродуктів" введено мораторій на задоволення вимог кредиторів позивача.

Що стосується застосування штрафних санкцій під час дії мораторію, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до абз. 6 ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" грошові зобов'язання, які виникають після порушення справи про банкрутство, є поточними вимогами.

За змістом абз. 24 цієї статті мораторій на задоволення вимог кредиторів, який в силу п. 4 ст. 12 названого Закону вводиться одночасно з порушенням справи про банкрутство, являє собою зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію.

Таким чином, мораторій не зупиняє виконання боржником грошових зобов'язань, які виникли після введення мораторію.

Порушення провадження у справі про банкрутство не означає завершення підприємницької діяльності боржника. Він має право укладати договори і вчиняти інші правочини, у зв'язку із чим у нього виникають права та обов'язки, виконання яких забезпечується на загальних підставах.

Системний аналіз змісту вищезазначених норм права свідчить про те, що дія мораторію поширюється лише на задоволення вимог конкурсних кредиторів.

Стосовно зобов'язань поточних кредиторів, які виникли під час судових процедур, правила мораторію не застосовуються і по цих зобов'язаннях, згідно загальних правил, нараховуються неустойка (штраф, пеня), застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Таким чином, суд апеляційної інстанції дійшов правильного висновку про те, що зобов'язання, які виникли після введення мораторію боржник повинен виконувати повністю без будь-яких обмежень.

Доводи касаційної скарги зазначених висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом апеляційної інстанцій при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

За правилами ч. 1 ст. 224 КАС України, якщо відсутні підстави для скасування судових рішень, то суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін.

Керуючись ст. ст. 220, 222, 223, 224, 230, 231 КАС України, суд ухвалив:

Касаційну скаргу Дочірнього підприємства державної акціонерної компанії "Хліб України" "Тальнівський комбінат хлібопродуктів", - залишити без задоволення.

Постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 4 лютого 2011 року у справі за позовом Дочірнього підприємства державної акціонерної компанії "Хліб України" "Тальнівський комбінат хлібопродуктів" до Управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі про скасування рішень, - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі і оскарженню не підлягає.

 

Суддя:

В. В. Малинін

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали