ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 23.11.2011 р. N 717

Про виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Херсонської області за підсумками 9 місяців 2011 року

Діяльність обласної державної адміністрації у січні - вересні 2011 року зосереджувалася на виконанні рішень Уряду щодо соціально-економічного розвитку України та основних завдань програми економічного, соціального та культурного розвитку Херсонської області на 2011 рік, затвердженої рішенням обласної ради від 29 грудня 2010 року N 49 (далі - Програма).

За підсумками звітного періоду в розвитку області мали місце такі позитивні тенденції, як зростання окремих соціально-економічних показників, перевиконання річних програмних завдань по них. Це темпи зростання: валової продукції сільського господарства, обороту роздрібної торгівлі, доходів місцевих бюджетів (без трансфертів), загального обсягу перевезення вантажів, обсягу інвестицій в основний капітал; рівень розрахунків за житлово-комунальні послуги; створення нових робочих місць.

Позитивним в області є зростання обсягів реалізованої промислової продукції, обсягу експорту товарів, рівня середньомісячної заробітної плати, забезпечення стовідсоткових розрахунків за спожиті електроенергію та природний газ, утримання позитивного сальдо зовнішньої торгівлі, зменшення кількості безробітних та рівня безробіття, кількості збиткових підприємств, податкового боргу до державного бюджету тощо.

За 9 місяців 2011 року обсяги виробництва валової продукції сільського господарства у порівнянні з відповідним періодом 2010 року зросли на 25,9 % (завдання Програми - +3,5 %), що забезпечило збільшення питомої ваги області у загальному обсязі валової продукції сільського господарства по Україні до 5 % (за 2010 рік - 4,1 %).

Область посідає 2 місце серед регіонів України за темпом росту виробництва валової продукції сільського господарства та по виробництву на одну особу, 8 місце - за обсягом виробництва валової продукції сільського господарства, 1 місце - по обсягу виробництва валової продукції продовольчих баштанних культур.

Більше ніж на 50 % проти відповідного періоду 2010 року освоєно інвестицій в основний капітал суб'єктами господарювання за рахунок усіх джерел фінансування (завдання Програми - +33,4 %).

Збережено позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами та послугами (136,1 млн. дол. США). Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 1,8.

Обсяг обороту роздрібної торгівлі склав 10085,6 млн. грн., що на 13,2 % більше ніж за відповідний період 2010 року (+9,2 відсоткового пункту до завдання Програми).

Доходи загального фонду місцевих бюджетів склали 788,6 млн. грн., що становить 105,5 % до планів, затверджених органами місцевого самоврядування на цей період, та на 12,5 % більше проти відповідного періоду минулого року.

Середньомісячна заробітна плата зросла на 14,2 % порівняно з відповідним періодом 2010 року і становила 1923 грн.

Зменшилася на 37 % кількість зареєстрованих безробітних в області з початку року, рівень безробіття - на 0,6 відсоткового пункту.

Річне завдання Програми по створенню нових робочих місць виконано на 144,1 %, створено 24,5 тис. нових робочих місць, що на 28,9 % більше ніж за відповідний період минулого року.

Разом з тим, нинішня ситуація потребує значних зусиль районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування для закріплення позитивних здобутків в економічній та соціальній сферах.

Збільшення обсягів промислового виробництва у серпні (на 9,4 %) та вересні (на 43,3 %) поточного року дозволило уповільнити темпи зменшення виробництва за звітний період. За 9 місяців 2011 року індекс промислового виробництва склав 92,3 %, що зумовлено зниженням обсягів виробництва на підприємствах з виробництва харчових продуктів, хімічної та нафтохімічної промисловості, легкої промисловості, целюлозно-паперового виробництва, видавничої діяльності, з виробництва та розподілення електроенергії, газу і води.

За результатами року очікується невиконання завдання Програми по індексу промислового виробництва (річне завдання - 104,2 %).

До теперішнього часу в області відсутня програма розвитку промислової галузі, неповною мірою виконується програма розвитку харчової промисловості.

Зменшилися на 12,4 % у порівнянні з відповідним періодом 2010 року обсяги перевезень пасажирів.

У містах Херсоні та Новій Каховці, а також в усіх районах області, крім Голопристанського, Цюрупинського, Чаплинського, зменшено обсяги будівництва. Будівельні роботи організаціями області виконано на 87,2 % до показника за відповідний період 2010 року.

Введено в експлуатацію 64 тис. кв. м загальної площі житла, що становить 57,3 % до відповідного періоду минулого року. За підсумками року очікується невиконання показника по введенню в експлуатацію житла (річне завдання - 106,1 %).

За попередніми даними станом на 1 жовтня 2011 року, очікується зменшення на 0,6 % порівняно з початком року загального обсягу прямих іноземних інвестицій, вкладених в економіку області.

З початку року збільшився від'ємний фінансовий результат, який за січень - серпень 2011 року становив 253,2 млн. грн. збитку, що зумовлено зростанням на 48,2 % збитків збиткових підприємств до відповідного періоду 2010 року.

Від'ємний фінансовий результат отримано у Бериславському, Білозерському, Голопристанському, Нижньосірогозькому, Цюрупинському районах та містах обласного значення, в галузевому розрізі: промисловість, торгівля, сфера транспорту та зв'язку.

Податковий борг по платежах до місцевих бюджетів збільшився на 77,5 % і станом на 01 жовтня 2011 року склав 34,5 млн. грн. До зведеного бюджету податковий борг зріс порівняно з початком року на 19,1 %.

Зросла на 13,3 % з початку року заборгованість із виплати заробітної плати і станом на 01 жовтня 2011 року склала 19,5 млн. грн.

Враховуючи викладене, з метою збереження позитивних тенденцій та недопущення зниження основних макроекономічних показників, керуючись статтею 6, пунктами 2 - 8, 10 частини першої статті 13, пунктом 1 статті 17, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Структурним підрозділам обласної державної адміністрації, територіальним органам міністерств та інших центральних органів виконавчої влади відповідно до компетенції детально проаналізувати хід реалізації програми економічного, соціального та культурного розвитку Херсонської області на 2011 рік за результатами 9 місяців, причини невиконання окремих програмних показників та з метою забезпечення їх безумовного виконання за підсумками року вжити протягом листопада - грудня поточного року дієвих заходів.

2. Управлінню промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації разом з Головним управлінням агропромислового розвитку обласної державної адміністрації до 15 грудня 2011 року розробити та в установленому порядку подати на розгляд проект регіональної програми розвитку промисловості до 2015 року.

3. Головам районних державних адміністрацій, міським головам міст обласного значення:

3.1. Під особисту відповідальність разом з органами місцевого самоврядування, за участю районних та міських служб, які видають документи дозвільного характеру, вжити заходів стосовно забезпечення видачі з 1 січня 2012 року вказаних документів за принципом "єдиного вікна".

3.2. Взяти на контроль питання відтворення поголів'я сільськогосподарських тварин та вибуття корів з основного стада по сільськогосподарських підприємствах.

3.3. Вжити заходів щодо:

- підвищення обсягів виробництва продукції підприємств харчової та переробної промисловості;

- ліквідації податкових боргів до кінця поточного року;

- запобігання безпідставному зростанню цін на споживчому ринку області, особливо на житлово-комунальні послуги.

3.4. Активізувати роботу по залученню інвестицій у розвиток економіки районів та міст області.

4. Управлінню зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності обласної державної адміністрації провести аналіз причин погіршення показників інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, розробити план заходів щодо збільшення обсягів залучення інвестиційних ресурсів в економіку області.

5. Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області, обласній інспекції по охороні пам'яток історії та культури забезпечити безумовне додержання законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру в частині дотримання термінів стосовно погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, які подаються районними комісіями з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою.

6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників голови обласної державної адміністрації (Хоменко А. С. - скликання).

 

Перший заступник голови
обласної державної адміністрації -
керівник апарату

В. С. Білий

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали