Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про виконання вимог Кодексу України з процедур банкрутства

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.10.2019 р. N 57-0007/56180

Банкам України
Асоціації українських банків
Незалежній асоціації банків України

Про виконання вимог Кодексу України з процедур банкрутства

Кодекс України з процедур банкрутства (Кодекс N 2597-VIII) (далі - Кодекс) введено в дію 21.10.2019 року.

Цей Кодекс (Кодекс N 2597-VIII) встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Відповідно до вимог статті 50 Кодексу (Кодекс N 2597-VIII) для проведення процедури санації боржника - юридичної особи та розрахунків з кредиторами керуючий санацією зобов'язаний відкрити у банку спеціальний рахунок.

Для здійснення реалізації майна / реструктуризації боргів боржника - фізичної особи (фізичної особи - підприємця) арбітражний керуючий (керуючий реалізацією / керуючий реструктуризацією) зобов'язаний відкрити у банку спеціальний/окремий рахунок (підпункт 3 пункту 2 статті 114 (Кодекс N 2597-VIII), пункт 1 статті 133 Кодексу (Кодекс N 2597-VIII)).

На виконання вимог Кодексу (Кодекс N 2597-VIII) Національним банком України розроблені зміни до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків - резидентів і нерезидентів1 (далі - Інструкція), якими визначено порядок відкриття керуючим санацією, керуючим реструктуризацією та керуючим реалізацією спеціального або окремого рахунку в банку.


1 Затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 N 492 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 01.04.2019 N 56 (Постанова N 56)).

До набрання чинності змін до Інструкції, банкам з метою виконання вимог Кодексу (Кодекс N 2597-VIII) рекомендуємо керуватись таким.

1. Для здійснення процедури санації боржника - юридичної особи у банку відкривається спеціальний рахунок на підставі таких документів:

1) заяви про відкриття поточного рахунку (додаток 2), підписаної керуючим санацією;

2) копії ухвали суду про введення процедури санації, засвідченої в установленому законодавством України порядку або уповноваженим працівником банку.

2. Для проведення процедури реструктуризації боргів / погашення боргів боржника - фізичної особи (фізичної особи - підприємця) арбітражний керуючий (керуючий реструктуризацією / керуючий реалізацією) відкриває у банку спеціальний/окремий рахунок на підставі таких документів:

1) заяви про відкриття поточного рахунку (додаток 2), підписаної керуючим реструктуризацією / керуючим реалізацією;

2) копії ухвали суду про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи (фізичної особи - підприємця) та введення процедури реструктуризації боргів боржника / про визнання боржника - фізичної особи (фізичної особи - підприємця) банкрутом і введення процедури погашення боргів боржника, засвідченої в установленому законодавством України порядку або уповноваженим працівником банку.

Банк, в якому відкрито спеціальний/окремий рахунок для розрахунків з кредиторами, зобов'язаний, у разі відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень, переказати кошти з такого рахунку на рахунок нового арбітражного керуючого, призначеного господарським судом для виконання повноважень керуючого реструктуризацією або керуючого реалізацією майна боржника.

Вищезазначені рахунки використовуються для здійснення операцій, передбачених Кодексом (Кодекс N 2597-VIII).

Крім того, банк зобов'язаний здійснити ідентифікацію та верифікацію клієнта (представника клієнта) відповідно до вимог Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (Закон N 1702-VII) та Положення про здійснення банками фінансового моніторингу (Положення N 417)2.


2 Затвердженого постановою Правління Національного банку України від 26.06.2015 N 417 (Положення N 417).

 

Заступник Голови

С. Холод
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали