НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.12.2011 р. N 25-312/2961

Генеральний департамент регулювання платіжних систем та розрахунків
Департамент платіжних систем

Банкам України

Про виконання вимог пункту 3.13 глави 3 Положення про порядок емісії спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням

До Національного банку України надходять звернення банків України щодо виконання вимог пункту 3.13 глави 3 Положення про порядок емісії спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням1 (далі - Положення), який набирає чинності з 01.01.2012 відповідно до пункту 7 постанови Правління Національного банку України від 30.04.2010 N 223 "Про здійснення операцій з використанням спеціальних платіжних засобів". У зв'язку з цим, повідомляємо.


1 затверджене постановою Правління Національного банку України від 30.04.2010 N 223.

Згідно з пунктом 1.3 глави 1 Положення вимоги норм Положення поширюються на платіжні організації, членів та учасників платіжних систем, які є суб'єктами відносин, що виникають під час здійснення операцій, ініційованих із використанням спеціальних платіжних засобів цих платіжних систем.

Пунктом 3.13 глави 3 Положення визначено, що постачальник платіжних послуг зобов'язаний ознайомити користувача з розміром комісійної винагороди за зняття готівки з рахунку з використанням спеціального платіжного засобу через банкомат безпосередньо перед ініціюванням платіжної операції і забезпечити його інформацією про повну суму проведеної ним операції та суму комісійної винагороди. Тобто на інформаційному екрані банкомата має розміщуватися інформація про розмір комісії еквайра та емітента. У разі відсутності у еквайра інформації про розмір комісії емітента за зняття готівки має зазначатись інформація, що розмір комісії встановлений тарифами банку-емітента.

Така інформація є одним із способів захисту користувача під час зняття ним готівки з рахунку з використанням спеціального платіжного засобу через банкомат від введення його в оману щодо розміру комісійної винагороди за здійснення такої операції.

Ураховуючи те, що Положення діє більше ніж півтора року, і учасники розрахунків були ознайомлені з його проектом понад два роки, уважаємо, що у банків-членів платіжних систем було достатньо часу для виконання необхідних організаційних та технічних заходів щодо дотримання вимог Положення.

Зважаючи на це, зобов'язуємо банки України забезпечити неухильне виконання норм пункту 3.13 глави 3 Положення.

 

Директор Генерального
департаменту регулювання
платіжних систем та розрахунків

В. М. Кравець

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали